Hudební tip: Amelie Siba se nese na vlně melancholického písničkářství s Emily Yacinou a Keatonem Hensonem

17. září 2020
Tip

Talentovaná pražská písničkářka Amelie Siba tento týden vystoupila v našem proskleném studiu v rámci Studio Session. Po vydání svého dlouhohrajícího debutu Dye My Hair nyní pracuje na novém EP. Jaké jsou její nové hudební objevy a co by doporučila posluchačům Radia Wave?

Mimo oblíbenkyni Billie Marten zmiňuje Amelie Siba třeba newyorskou zpěvačku a písničkářku Emily Yacinu, na jejíž tvorbě oceňuje nejen hravost a texty, ale i produkci. Zaujala ji její deska Remember the Silver, ze které doporučuje především písně Bleachers a Only.

Dalším objevem je pro ni Arlo Parks, o které jí všichni už dávno povídali, ale teprve teď k její tvorbě opravdu přilnula. Ta se pro ni stala určitým způsobem vzorem, a navíc s ní sdílí i věk.

Během posledních pár měsíců se Amelie ponořila i do nové desky Celibát od Katarzie. Dále zmiňuje svůj nový objev – píseň You Don’t Know How Lucky You Are od folkového písničkáře Keatona Hensona, kterého připodobňuje k Elliottu Smithovi.

Které hudební tipy doporučuje mladá pražská písničkářka Amelie Siba mimo často zmiňovanou Billie Marten?

autor: Filip Černý
Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.