Hudební tip Kataríny Málikové: Poslouchejte filmovou hudbu severských žen a ranou Björk

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Katarína Máliková

Katarína Máliková se na svém druhém albu Postalgia otevírá velkým emocím skrze hutné syntezátorové plochy a osobní texty. Během toho, co nám představovala svoji oceňovanou tvorbu ve studiu Radia Wave, jsme se jí ptali, co teď ráda poslouchá. „Čierna šelma“ z Postalgie se pochopitelně musí něčím živit. Stejně tak je třeba učit se producentským trikům a nasávat zákonitosti filmové hudby, na které Katka momentálně pracuje.

Širá slovanská duše lačnící po silném prožitku a emocích nachází svoji odezvu v severském písničkářství. „Co mi naposled skočilo do playlistu, bylo nové cédéčko mojí oblíbené zpěvačky Susanne Sundfør, která dělala soundtrack k jednomu dokumentárnímu filmu o fotografce, která trpěla anorexií a během natáčení dokumentu zemřela,“ doporučuje velmi smutnou, ale krásnou věc Katka.

„Dost jsem teď taky poslouchala Hildur Guðnadóttir, co složila soundtrack třeba k Jokerovi a jako první žena získala Golden Globe za soundtrack k filmu,“ přihazuje druhou filmovou hudbu slovenská muzikantka. Islandská skladatelka Hildur Guðnadóttir ještě před pár dny přidala do sbírky svých letošních ocenění Oscara a ve svém projevu vyzvala všechny ženy, aby zvedly svůj hlas. Před několika měsíci přitom získala i cenu Emmy a Grammy            za hudbu k minisérii Chernobyl z produkce HBO.

„Strašně se těším na album Lenky Dusilové, které teď momentálně vzniká. Já se chystám za ní do studia a možná že budeme spolu tvořit jednu nebo dvě písničky,“ prozrazuje novinky ze zákulisí Máliková. Na nové desce Lenky Dusilové spolupracují producenti Petr Ostrouchov a Aid Kid. „A jinak teď pořád poslouchám první dvě až tři desky od Björk, protože je tak trochu producentsky rozebírám a zkoumám,“ uzavírá svůj výběr ceněná akvizice labelu Slnko Records Katarína Máliková.

Jakou filmovou hudbu teď poslouchá Katarína Máliková a která je její oblíbená norská zpěvačka a muzikantka? Pusťte si Hudební tip.