Hudební tip: Noise-rockeři sinks si ujíždí na 52 Hertz Whale i dalších kolezích z NotAnAgency

23. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy sinks

Dlouhohrající debut noise-rockových sinks s eponymním názvem patří k tomu nejlepšímu, co na tuzemské noisové scéně vzniklo. Brněnské trio je charakteristické svým syrově přímočarým hudebním projevem a nezapomenutelně energické živé vystupování předvedli i v našem proskleném studiu v rámci Radio Wave Studio Session. Které desky doporučují Antonín, Vendula a Peter k poslechu?

Baskytaristka sinks Vendula zmiňuje album Doomin' Sun, které vzniklo pod hlavičkou projektu Bachelor. Ten je spoluprací americké písničkářky Jay Som a spřátelené kapely Palehound. „To poslouchám furt a moc to doporučuju,“ říká.

Čtěte také

Frontmana Antonína po všech stránkách oslovili indie-rockoví experimentátoři Dismemberment Plan a jejich třetí studiovka Emergency & I z konce milénia. „Je to moc zajímavě napsaná věc se skvělýma textama a dobrou hudbou,“ vysvětluje.

„Ja by som odporučil kapelu Dry Cleaning a album New Long Leg. To je vec, do ktorej som sa úplne zamiloval. Teraz to mam v kuse na slučky a počúvam jej dookola,“ říká Peter, který v sinks obstarává bicí nástroje.

Trio je také součástí portfolia „neagentury“ NotAnAgency (NAA), kde funguje po boku dalších zajímavých hudebních projektů. „Akurát včera som počúval Small Town Life, tie sú skvelí. Slovenská vec,“ doplňuje Peter a následně se jednohlasně s Antonínem shoduje ohledně bratislavských 52 Hertz Whale.

Koho ze svých hudebních kolegů z NotAnAgency ještě brněnští sinks doporučují k poslechu? A ve které další kapele hrají Vendula s Antonínem? Poslechněte si celý hudební tip!

autor: Filip Černý
Spustit audio