I u nás je Chelsea Wolfe, i v Ostravě jsou Foals. Startér chválí novinky od February a Maelly

3. prosinec 2019

Osmé kolo hitparády neobjevených přineslo skvělé novinky, obě od muzikantů, kteří patří mezi ty zkušenější. Přesto se ve svých skladbách snaží překročit hranice, ať už svých komfortních zón, nebo zavedených žánrů.

Ostravští February se před pár lety proslavili právě ve Startéru. Romantický track Hide Me Under Autumn Leaves představil kapelu, která se nebojí zahrát na něžnou notu. S novinkou Incadescent Beat je všechno trochu jinak. February, kteří se mimochodem dostali až do exportní soutěže Radia Wave Czeching, ukazují své tvrdší já. Sluší jim. Jonáš sice něco vytkl zpěvu, který možná trochu moc tlačí na pilu a mohutnou energii zbytku kapely maličko stahuje zpátky, ale zároveň ocenil riskantní vystoupení z vlastní kapelní identity. Melancholičtí February byli okouzlující, naštvaní February nás baví ještě víc. 

Hostující porotkyně, Emmu Smetanu a Sáru Vondráškovou, nadchla i druhá novinka. Tu nám poslala Míša Charvátová, studentka skladby na britské Tileyard Education, která vystupuje pod pseudonymem Maella. Singl Like Gin z ípíčka Spells v sobě důmyslně míchá základní prvky rocku i současného popu, plynule metamorfuje z jednoho žánru do druhého, přičemž posluchači nikdy nedovolí ztratit ze zřetele to nejdůležitější – Maellin hlas. 

Pochválili jsme překvapivě hodně songů! Na který track změnila názor nekompromisní Emma Smetana? A kdo to naopak schytal? Poslechněte si poslední vydání Startéru, zahlasujte pro své favority a pošlete vlastní song na starter@rozhlas.cz.

autoři: Jonáš Zbořil , Jakub Kaifosz
Spustit audio