Interpunkce ve Špíně: Pořádání benefitů, výlety na Balkán a exkurze do českého hardcore punku
Pražská kapela Interpunkce funguje sice od roku 2010, oficiální začátky však kapela raději počítá až od 2015, kdy se od slov přešlo konečně k činům a sestava se pomalu rozšířila a ustálila na čtyřech členech: Oskarovi, Kulíkovi, Danovi a Oťasovi. Kromě historek vázajících se k jejich kapele jsme probrali i (ne)existující českou scénu, tour Evropou směrem k východu i to, jak došlo na vydání splitu s legendami anarcho-punku SPOTS.
Kapela Interpunkce a její činnost vychází v řadě situací především z přátelských vazeb, i když prvotní setkání některých členů proběhlo díky internetu. Na kontě mají zatím tři nahrávky, kromě té první z roku 2017 ještě dva splity, ten nejčerstvější je z letošního podzimu a jedná se o splitko s veterány anarcho-punku SPOTS. Interpunkce se na něm vydává nesmlouvavou cestou rychlého hardcore punku s politickými texty reagujícími na aktuální dění – ať už se jedná o dronovou válku, policejní násilní, nebo ekologické problémy. „Textů o lásce a randění na Petříně už bylo dost, nám dává smysl poukázat na současné problémy a upozornit na ně,“ říká kytarista Dan. Texty pro Interpunkci vznikají organicky a v součinnosti. A i kdyby měly přimět zamyslet se nad nimi jen jednoho člověka, dává to podle kapely smysl.
Obecně tenhle rok měla Interpunkce napilno, kromě koncertování, nahrávání a pořádání vlastních koncertů se vydali i na menší turné. A povyprávěli nám, jaké bylo vyjet do Chorvatska či Slovinska a jak fungoval squat v Basileji, ve kterém spolu s kapelou Moral Hangover hráli. Zabookovaní celého turné značně usnadnila jejich vlastní organizátorská činnost, a tak zafungovala zase punková reciprocita. A nás zajímalo, co všechno se skrývá za aktivitami kolektivu S Kudlou V Zádech a jestli vše začalo zinem, labelem nebo možná úplně jinak.
Jak došlo k tomu, že Interpunkce vydala split s kapelou o generaci starších pankáčů, na jejichž koncerty chodili v 15 letech? Proč do turné na Balkán a do východní části Evropy zapadá koncert v Basileji? Existuje nějaká lokální scéna? A jak je to s alkopunkem? Poslechněte si celý rozhovor s kapelou Interpunkce ve Špíně!
Playlist:
Interpunkce – Kordony sviní (2019, S Kudlou V Zádech)
Interpunkce – Žádnej Strach (SPOTS cover) (2019, S Kudlou V Zádech)
Interpunkce – Na Křídlech Dronu (2019, S Kudlou V Zádech)
Komplex viny – Padni Komu Padni (2019, Phobia Records)
Ginnungagap – Svoboda zlodějů svobody (2017, Phobia Records)
Moral Hangover – Věc (2019, DIY)
VT marvin – Přejel jsem fízla (2018, Papagájův Hlasatel Records)
Brünner Todesmarch – Východní Systém (2017, Phobia Records)
Disavoir Vivre – Myslivecká Atmosféra (2019, Not On Label)
Matrak Attakk – White Male Priviledge (2019, Misericord)
.Gram. – Tote Rosen (2019, Kink Records)
Prugelknabe – Kočka, Dead Radical xBrainiax (2011, Olga Hepnarová Records)
Kritická Situace – Morituri Te Salutant (1996, Day After Records)
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.