Jak je důležité míti X. Lil Nas X zdraví komunitu gamerů, Jamie xx skládá poctu londýnskému karnevalu

28. září 2022
Topinky

Máte i na podzim náladu na klubové bangery a zhýralé kytarovky? To je dobře, pár jich pro vás máme. Ex-pařan Lil Nas X novým singlem zbrojí na celosvětové finále ve hře League of Legends, zatímco rapperky Glorilla a Cardi B nám názorně předvádějí, zač je toho gangsta art. C’est La Vie!

Lil Nas X - Star Walkin’

Credits: Montero Hill, Atia Boggs, Henry Walter, Omer Fedi
Label: Columbia
Album: Star Walkin’ (League Of Legends Worlds Anthem) single

Po úspěchu debutové desky Montero si rapper Lil Nas X mohl dopřát trochu zaslouženého odpočinku, nicméně zprávy z letošního jara hovoří o tom, že už stihl dokončit i další nahrávku. Ještě než se zatím nepojmenované album objeví na trhu, musí Lil Nas X dojet zbytek aktuálního turné Long Live Montero a 5. listopadu se také představí jako host na celosvětovém finále ve hře League of Legends v San Franciscu. U této příležitosti Lil Nas X vydává nový singl Star Walkin’, který je s masivně populární online hrou spojený. „Z nějakýho důvodu mám hodně fanoušků mezi gamery a doufám, že je tohle bude bavit,“ říká Lil Nas X k novému tracku a zároveň přiznává, že ačkoliv kdysi hodně pařil, dnes mu už na hraní her tolik času nezbývá.

Jamie xx - Kill Dem

Credits: James Smith, Christopher Lane, John MacGillivray, Philip Thomas
Label: Young
Album: Kill Dem single

Letos na jaře vydal britský hudebník a producent Jamie xx povedený track Let’s Do It Again – svou první novou skladbu od roku 2020 – a podílel se také na produkci debutového sólového alba Hideous Bastard svého spoluhráče z projektu The xx Olivera Sima (s kterým vám brzy přineseme exkluzivní rozhovor). Jeho aktuální singl Kill Dem, který míří do našeho playlistu, je inspirován londýnským Notting Hill Carnivalem – největším pouličním festivalem v Evropě, který vznikl v šedesátých letech coby oslava soundsystémové kultury a tradic afro-karibských komunit. Pulsující, rytmicky nápaditý klubový banger s nasekaným dancehallovým samplem a karibskými motivy čerpá z Jamieho teenagerských vzpomínek na druhý největší světový karneval a zároveň přichází pouhý měsíc poté, co na Notting Hill Carnivalu Jamie xx poprvé vystupoval.

GloRilla - Tomorrow 2 ft. Cardi B

Credits: Gloria Woods, Belcalis Almanzar, Antonio Anderson Jr., Javaan Anderson, Jorden Thorpe
Label: CMG / Interscope
Album: Tomorrow 2 single

Rapperka GloRilla z Memphisu je vycházející hvězdou zámořského rapu. Po průlomovém singlu F.N.F. (Let's Go), který se v USA dostal do první padesátky hitparády, podepsala nahrávací smlouvu s labelem CMG patřícímu legendě Yo Gottimu. V létě hned GloRilla přispěla na labelovou kompilaci Gangster Art skladbou Tomorrow, která nyní dostává novou podobu. Na Tomorrow 2 se totiž po boku GloRilly objevuje Cardi B a spojení dvojice ostrých rapperek dává absolutní smysl. V klipu se rapperky se svým dívčím gangem pohání po New Yorku, odkud Cardi B pochází.  

Yung Gravy, bbno$ & Rich Brian - C’est La Vie

Credits: Matthew Hauri, Alexander Gumuchian, Brian Soewarno, Christian Dold
Label: Republic
Album: C’est La Vie single

Mark Twain říkal: „Snažme se žít tak, aby až zemřeme, truchlil i majitel pohřebního ústavu.” Soudě dle textu chytlavé hitovky C'est La Vie, právě tímhle citátem se řídí extravagantní trio Rich Brian, bbno$ a Yung Gravy. Poslední dva zmínění o tom přesvědčili české fanoušky dokonce naživo: Yung Gravy vystoupil s řadou úspěšných desek a singlů v pražském Rock Café tento červen v rámci evropského turné, a o dva měsíce později v pražské Malé sportovní hale učaroval posluchačům virální kanadský rapper bbno$. Okázale zhýralá kytarovka C'est La Vie navazuje na hit Edamame, který bbno$ nahrál společně právě s indonéským rapperem Rich Brianem. Za produkcí příjemně eskapistického songu stojí spolupracovník celé zdánlivě nesourodé trojice Christian Dold známý jako Diamond Pistols.

S kterým hudebníkem vám v blízké době na Wavu nepřineseme rozhovor? Kolik hrál Aleš v životě videoher? A mají členové hudební redakce nohy do X? Poslechněte si verbální přestřelku dua Stuchlý-Černý a všechno se dozvíte.

Spustit audio