Jak vypnout v karanténě? Sledujte bizarní reality show a v nejhorším je tu Nemocnice na kraji města

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Z pořadu Popelka

Kompot se tentokrát zaměřil na pořady, které je dobré sledovat v karanténě. Proč je brazilská verze reality show The Circle zatím tou nejlepší? Nabízí nová veřejnoprávní stanice pro seniory něco zábavného i mladým divákům? A kde se vysílá „módní Prostřeno“? Poslechněte si nový díl.

Česká televize spustila toto pondělí kanál pro seniory – ČT 3. Dočasná stanice bude vysílat denně od 9:00 do 17:25 hodin. Veřejnoprávní kanály pro seniory přitom nejsou v zahraničí vůbec výjimečné. Divákům třetího věku nabídla v prosinci podobnou platformu například veřejnoprávní televize i na Slovensku. Z programové nabídky nejvíce zaujala filmového producenta Jana Syručka Nemocnice na kraji města. Konečně totiž může i on tento kultovní československý seriál zhlédnout v kuse. Na závěr telefonátu padlo i zásadní zamyšlení: budou po odeznění pandemie nového typu koronaviru seriály ze zdravotnického a vědeckého prostředí ještě úspěšnější?

Americkou verzi reality show The Circle jsme hodnotili před třemi týdny s velkým zaujetím. Panelisté se ale tehdy shodli na tom, že pořadu chybí pořádné taktizování ze strany soutěžících. Podle moderátora Filipa Titlbacha se situace naštěstí mění v brazilské verzi, kterou také natočil streamovací gigant Netflix. V prvních osmi epizodách je všechno dvakrát tak větší, extrovertnější a dramatičtější. Divák se musí nicméně prokousat prvními čtyřmi díly, které až příliš připomínají zmíněnou americkou variantu. Zbylé epizody Netflix vypustí teprve tento týden. Kdo je podle Šimona a Filipa favoritem?

Na závěr jsme si připomněli reality show Popelka, kterou v Česku vysílá TV Barrandov. Bizarní a zábavné momenty zachraňují nízkorozpočtové pojetí celé soutěže, o němž se mimo jiné zmínila filmová produkční Alžběta Noll. Podle módní teoretičky Jany Patočkové je největší slabinou pořadu, že nijak needukuje a nesnaží se české divačky oblékat funkčně a vkusně. Proč to mají s oblékáním podle moderátorky Naomi Adachi snazší Japonci a který známý návrhář a porotce tohoto pořadu neumí rozeznat slamák od fedory?

Kterou franšízou The Real Housewives se vyplatí v době karantény začít? Paul Thomas Anderson a Fiona Apple spolu na konci devadesátých let tvořili bouřlivý pár, který skončil závislostmi na drogách. Proč je na konci příběhu ale happy end? Poslechněte si zbytek aktuálního dílu Kompotu.