Jan Amos Komenský mumble rapu Kup Kodein vyučuje na svém debutovém mixtapu Sliz češtinu budoucnosti

14. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 135. Scéna s Opakem Dissu

Kup Kodein, člen rapového uskupení Boofbags records, má venku svůj nový projekt Sliz. Nejen na něj jsme si posvítili v novém rozhovoru, kam dorazil i jeho producent a zvukový inženýr Zacoteplatim.

Kup Kodein je po pražském Blakovi dalším výrazným zástupcem v Česku nepříliš rozšířeného subžánru mumble rap. Tomu, kdo ho zaregistroval až s debutovým projektem Sliz, doporučujeme prozkoumat i jeho skromnou hudební historii – ta čítá několik skladeb, které se nesou ve znamení tvrdých 808 beats a mumble skřeků. Kup Kodein nejdřív rapoval rusky, ale s příchodem do Prahy, kde už několik let funguje, přeladil na češtinu.

O velkou část produkcí na Slizu se postaral jeho dvorní beatmaker a zvukový inženýr Zacoteplatim, kterého doplnilo ještě několik mladých neznámých producentů z mnoha krajů od Česka až po Ukrajinu. Sliz nabízí také spoustu featuringů, které nenechají jedno ucho klidné: kromě členů Boofbags records a 100K Sudety, jako jsou Vercetti, Forest Blunt nebo Reseted, se na projektu objevuje hned několik nováčků scény.

Jak to má Kup Kodein s českou scénou? Kolik desek míchal Zacoteplatim? A má Ewa Farna loket z okna? To vše a mnohem víc se dozvíte v novém rozhovoru Scény s Opakem Dissu.

Spustit audio