Jana Plodková ze Ztraceni v Mnichově: Z nominace mám radost, ale zároveň je komická

03580494.jpeg

Čtvrtou nominaci na Českého lva získala letos Jana Plodková za svůj herecký výkon ve filmu Ztraceni v Mnichově režiséra Petra Zelenky. Tato nominace nepřekvapila jenom filmové kritiky, ale také ji samotnou. Nejen to, jak vnímala natáčení, ale i to, které snímky se jí letos líbily, jsme probrali v rozhovoru.

„Jediné, co jsme s Petrem řešili, byla francouzština,“ říká Plodková k samotnému natáčení, které podle ní definovaly pojmy „legrace“ a „lehkost“. Ztraceni v Mnichově však není jediný film, ve kterém musela Plodková pracovat s teorií zcizování – zcizovalo se i ve snímku Polski film, kde hrála produkční a sebe samotnou zároveň. Jak se liší zcizování ve filmu a na divadle? „To, co si dovolím na divadle, by kamera asi neunesla.“

Čtěte také

Jana Plodková je česká herečka, která se objevila mimo jiné ve filmech Rozkoš, Polski film, Vratné lahve nebo Protektor, za kterého získala v roce 2009 Českého lva. Je členkou souboru Divadla Na zábradlí, kde ji můžete vidět v představení Hamlet nebo Požitkáři. Za titulní roli v inscenaci Renata Kalenská byla nominována na Cenu Sazky a Divadelních novin v kategorii nejlepší herečka.