„Je hezký, když věci rostou.“ Radio Wave si k narozeninám nadělilo hudební dárky

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy 13. narozeniny Radia Wave

Páteční MeetFactory rozhýbal večírek Radia Wave, jehož vyvrcholení si vzala na starost pastorka zneklidňující elektroniky z Británie Gazelle Twin. Radio Wave dělá vlny už 13 let a po narozeninovém dortu, který se krájel ve 13 hodin a 13 minut v proskleném studiu na Vinohradské ulici, se noční oslavy přesunuly do smíchovského kulturního prostoru za doprovodu několika elektronických hudebních projektů. Vzduchem létaly konfety a sál prostupovaly dunivé beaty.

„Nám se hodně líbí, že jste zvětšili tašky. Je hezký, když věci rostou, a to myslím o Wavu platí hodně,“ glosuje merchandise u vstupu do hudebního sálu, ale i vývoj rádia návštěvník a posluchač Tibor. A co by popřál Radiu Wave k narozeninám? „Ať ty vlny vždycky trefujou ty správný lidi a ať jsou pořád lidi, kterým to dělá radost, jak uvnitř rádia, tak hlavně venku.“ Radost měl i moderátor Jarda Petřík, který s Wavem slaví už desáté nebo jedenácté narozeniny. „Je nám třináct, takže už si můžeme dovolit bejt trošku bujarý,“ říká Jarda a největší dupačku předpověděl na britské matadory žánru IDM Plaid, kteří se po půlnoci vytasili se svým tanečním DJ setem.

Gazelle Twin na 13. narozeninách Radia Wave

Ještě předtím ale šéfredaktorka stanice Iva Jonášová ve svém proslovu poděkovala tvůrcům rádia, ale i posluchačům, protože dohromady vytváří provázaný organismus. „Díky moc za to, že děláte Wave, a vám díky moc za to, že jste tady s náma, že oslavujete a že nás posloucháte,“ pronesla šéfredaktorka, po níž už si pódium přisvojila Britka Elizabeth Bernholz v poťouchlé masce novodobého šaška Gazelle Twin. Její neotřelá elektronika, originální využití flétny, která z klubu posluchače odnáší někam k rytířským zápasům na středověké louce, místy dunivá produkce a výstražný zpěv připomínající Fever Ray odstartovaly taneční náladu, která se klubem nesla až do ranních hodin. Nezbývá než doplnit, že vydařenou narozeninovou oslavu pro Radio Wave pomohl uspořádat Stimul festival ve spolupráci s Lunchmeat Studio.

Jakou hudbu poslouchá Radio Wave, když slaví narozeniny v klubu? Co přejí posluchači stanici? Pusťte si celou reportáž.