Jedině hudba je lék. Noví lidé si od depresí pomáhají temným post-punkem

20. srpen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Noví lidé

Je evidentní, že René s Mejrou jsou v první řadě dobří přátelé. Navzájem si pomáhají postavit se zase na nohy, když přijde špatné období. Vezmou synťáky, kytaru, zavřou se do zkušebny schované v továrně na hudební nástroje a do ranních hodin skládají hymny na pomezí žánrů post-punk a darkwave. Noví lidé chodí zásadně v černém a hudbu berou jako lék na temné stavy mysli.

Ve Startéru se Noví lidé blýskli se skladbou Brána, a i když se s ní těsně neprobojovali mezi nejlepší dvacítku, patřila k tomu nejlepšímu, co jsme v hitparádě slyšeli. Najdete ji na jejich skvělé debutové desce Světlo a stín, která míchá instrumentální výlety do ponurých městských zákoutí s občasnými vokály a abstraktními texty, popisujícími stavy rozpolcenosti nebo nejistoty. V hudebním ústrojí Nových lidí tepe nervózní rytmika a basová arpeggia, negativní energie přetavená v pozitivní výsledek – hudbu, která léčí spolehlivěji než medikamenty.

René s Mejrou se potkali před deseti lety v kapele Primitivní Rytmy, která se ale záhy rozpadla. Zbyli dva kluci s láskou k Joy Division nebo k Oceánu. Poslechněte si Startér s kapelou Noví lidé, nechte si vyprávět o nočních jamech v továrně a užijte si vytříbený, temný playlist od jedné z nejzajímavějších kapel hitparády neobjevených.

Spustit audio