Jekaterina Gazukina z podcastu Salad Bowl of Prague: Chtěli jsme ukázat rozmanitost Prahy

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Jekaterina Gazukina a Sonam Tsering z podcastu Salad Bowl of Prague

„Tato podcastová minisérie vznikla, aby představila cizince jako aktivní jedince, kteří svou činností obohacují Prahu. Dílčím cílem bylo poukázat na různorodost lidských osudů, proč k nám lidé přichází najít nový domov. Všichni se úspěšně integrovali do české společnosti a to nemluvíme pouze o znalosti českého jazyka a ekonomické soběstačnosti, ale také o našem obohacení další kulturou. Chtěli jsme ukázat rozmanitost Prahy,“ popisuje nový podcast Jekaterina Gazukina.

Salad Bowl of Prague: Voices je nový podcast Integračního centra Praha, který přibližuje životní osudy čtyř cizinců usazených v našem hlavním městě. Otevřeli vlastní módní butik, provozují restaurace a bistra nebo vyrábí jednu z nejznámějších zmrzlin ve městě. Praha je díky nim pestřejší místo. Jak ale vypadala jejich cesta do České republiky a cítí se zde jako doma?

Jedním z vybraných respondentů je i Tibeťan Sonam Tsering. V Česku žije už 17 let a velkou část svého života prožil v buddhistickém klášteře, ze kterého proti vůli své rodiny nakonec uprchl. Nyní v Praze vlastní pop-up bistro Café Tibet, ve kterém se specializuje na přípravu tradičních tibetských pokrmů. Na různých místech republiky pravidelně přednáší o problematice Tibetu nebo buddhismu.

Celá podcastová minisérie je k poslechu na webových stránkách nebo v podcastových aplikacích včetně Spotify.

Kde se Sonam Tsering naučil vařit a co patří mezi tradiční tibetská jídla? Poslechněte si celý rozhovor o nové podcastové minisérii Salad Bowl of Prague: Voices.