Jitrnice, osmibitové šperky a Parazit

16. březen 2009

Veselé osmibitové šperky a doplňky značky Jitrnice potkáte v butiku Julius nebo na Fler.cz. Vytváří je dvě studentky z architektonické fakulty technické univerzity v Liberci, Pavlína Vlášková a Jitka Čechová.

Kazety, Pacmani a diskety z korálků hama jsou unisex a ze začátku si je kupovali spíš kluci. V sestřihu rozhovoru se dozvíte, jak dlouho a jakým způsobem jásavě barevné šperky značky Jitrnice vznikají.

00883610.jpeg

Reportérka Anny natáčela ve Fashion shopu Parazit v pasáži Alternative Area na starém městě. Parazit je nejdéle fungující alternativní butik u nás, který prezentuje a prodává limitované edice od studentů, mladých návrhářů a všech kdo mají chuť něco tvořit. Ať už to jsou fanoušci Do It Yourself anebo budoucí hvězdy na módním poli. Parazit patří ke generaci dnes už neexistujících obchodů jako Devátá vlna nebo Faux Pas. O novinkách a stálicích v Parazitu se dozvíte z rozhovoru s Adrianou Hajovou a Evou Dudasovou Turkovou.

Bižuterii od Jitrnice i mnoho jmen zastoupených v butiku Parazit můžete potkat na plánované akci Prague Free Fashion Weekend, Code Mode, první dubnový víkend v Holešovicích. Pod heslem "ignorujte konfekci" proběhne od 3. do 5. dubna trh alternativních módních značek, který vyvrcholí přehlídkou. Více se o něm dozvíte v příští Modeschau.

Závěr Modeschau byl věnovaný historii paruk, kousku, který se vrací se současnou vlnou osmdesátkové disko módy. Věděli jste, že jako první nosili paruky staří Egypťané? Více zajímavostí z historie paruk se dozvíte od Konstantiny Hlaváčkové z Uměleckoprůmyslového muzea.

Odkazy:
www.parazit.cz
www.Jitrnice.org
www.upm.cz
www.fler.cz

Playlist:
Sleepy Sun - New Age (ATP)
Glass Candy - Animal Imagination ( Italians Do It Better)
Cotton Candy - A Sentimental Song (Tomlab)
Dan Deacon - Padding Ghost (Carpark Records)
Chromeo - Fancy Footwork (Vice)
Ladyhawke - Manipolating Woman (Island)
Crystal Antlers - Owl (Touch And Go)
Yacht - So Post All Em (Marriage Records)
Mika Miko - Bussines Cats (Kill Rock Stars)

autor: nikamay
Spustit audio