K zemi hleď nás připravuje na pomalé umírání, speciál Harryho Pottera nám pomáhá přežít

4. leden 2022

Leonardo DiCaprio si v katastrofické satiře K zemi hleď zahrál vědce, který zachraňuje lidstvo před kometou, ale lidstvo si nedá říct. Jak hodnotí film přední český odborník na astropolitiku Bohumil Doboš? Proč bychom v reálu umírali po nárazu vesmírného tělesa pomalu a lze pak dělat něco jiného, než si pustit speciál o Harrym Potterovi? Poslechněte si čerstvou epizodu podcastu Kompot.

Velká přátelství, která nám chybí, a skoro až bolestivá nostalgie po něčem, co se už nevrátí, spojuje speciál k dvacátému výročí filmové franšízy o Harrym Potterovi a pátou, finální řadu seriálu Nesvá. Pompézní a očekáváný dokument Harry Potter, 20 let filmové magie: Zpátky do Bradavic nepřináší žádná zvláštní zjištění, ale pro fanoušky funguje jako endorfinová nálož. Jaké momenty jsou nejhezčí? Tvůrkyně Issa Rae uzavřela svůj obrovský hit Nesvá, ale s věrnými fanoušky se rozloučila střídmě. Vadí jim to? Dejte si nový díl popkulturního podcastu Kompot.

S pátou epizodou pokračování Sexu ve městě …A jak to bylo dál je jasné, že kdo počin HBO Max rozkoukal, už se těžko odtrhne. Konzervativnějšího Michaela Patricka Kinga vystřídala režisérka Gillian Robespierre, která dala prostor různým druhům tělesných tekutin, a seriál o sexu konečně získal pach opravdové člověčiny. Je to dobře? Pusťte si recenzi v novém díle Kompotu.

V čem Nesvá připomíná to nejhorší z Gilmorových děvčat (Rory)? Je K zemi hleď lepší nebo horší než Gravitace nebo Armageddon? Těšíme se na další sezónu seriálu Na mušce? Pusťte si Kompot, hodnoťte nás pěti hvězdičkami na všech aplikacích a sledujte nás na Instagramu!

Spustit audio