Kapely už nefrčí. V hitparádě neobjevených talentů Startér hledají štěstí hlavně sólisté

19. říjen 2021

Konečně jsme zpátky! Nejprotivnější hitparáda českého éteru zahájila nový ročník a pustila v něm sedm tracků. První poznámky? Zajímavých, osobitě znějících kapel máme zatím o dost méně než šikovných sólo interpretů. A to je dobře nebo špatně? To je otázka, která probíhala celým vysíláním s novou porotou.

„Snaží se to být suverénní,“ říká o soutěžním tracku zlínské kapely Září nový porotce Tomáš Tkáč (Pris, Něco něco). „A to je dobře nebo špatně?“ ptá se Jonáš Zbořil. Porotu ve složení Aneta Martínková (Margo), Tomáš Tkáč a Albert Romanutti (Bert & Friends) budeme možná muset ještě trochu vycvičit v protivnosti, ale jinak z ní máme radost. Vyčinili jsme spoustě skladbám, ale také jich dost pochválili. Koho jsme vlastně v prvním kole pouštěli? 

Třeba Fabiana Leclere, který nám poslal r´n´b hymnu Lost, paradoxně nazpívanou v češtině. Trochu Ben Cristovao, trochu Drake, možná až moc dokonalá produkce a zvuk, který nikomu neublíží. Jonáš a Bert, kteří poslouchají hlavně svým pozadím, ale Fabianův producentský styl velmi cení. Písničkářský projekt Zapomělsem Aleše Macenauera potěšil hlavně Tomáše Tkáče, našeho odborníka přes divnosti. Kapela Září vzbudila spíš rozporuplné reakce, možná kvůli textovým klišé. 

Paradox způsobila i skladba od zpěvačky, která si říká Izzie. Papírově všechno správně, ale osobitost se z toho někde ztratila. A kdo nejvíc rozdělil porotu? Minimálně jednoho takového máme! Poslechněte si první díl hitparády neobjevených, zahlasujte pro svého favorita nebo pošlete vlastní track na adresu starter@rozhlas.cz

autor: Jonáš Zbořil
Spustit audio