Na Radiu Wave zastávám práci?
S Jonášem Zbořilem připravuju a moderuju pořad Liberatura, příležitostně zavítám i na nějakou tu literární akci a pak referuju o kvalitě chlebíčků a rozlévaného vína.
Nejraději poslouchám?
Ticho a vrnění našeho kocoura.
Mé nejoblíbenější filmy?
Poslední dobou spíš seriály: Mad Men, Girls, House of Cards, True Detective, Sherlock… A samozřejmě Sex ve městě, pořád dokola. Taky miluju zimní reality show z estonského krmelce a norské ptačí budky.
Mé nejoblíbenější knihy?
Horní polička knihovny, zleva: Anna Kareninová, Paní Bovaryová, Paní Dallowayová, Lolita…
Jestli čtu, tak většinou?
Čtu pořád, většinou ráda. V posteli, v kuchyni, ve vaně, v tramvaji… Knížky papírové i elektronické, skvělé, dobré, špatné i bizarní, novinky i klasiku, lesklé časopisy, sobotní noviny, zprávy i plky na netu, etikety potravin, příbalové letáky. Několik knížek už jsem vykoupala ve vaně, pár jsem jich nevrátila, jednu ztratila, občas se neudržím a opravuju hrubky, ohýbám rohy stránek – omlouvám se, pokud jsem to provedla vaší knížce!
Co bych chtěla sdělit světu?
Ztište se.
Všechny články
-
Němcová byla rebelka svou duší i prací, říká herečka Anna Kameníková
Úspěšná televizní minisérie Božena přibližuje život slavné spisovatelky, dokáže ale nalákat i ke čtení Babičky? A čím je dnes Němcová vůbec aktuální?
-
„Možná to pos*al úplně všechno.“ Soukupová v nové knize píše o sobectví, vrahovi dnešních vztahů
Spisovatelce Petře Soukupové bývá vyčítána její apolitičnost a to, že její romány visí ve vzduchoprázdnu. Proč si tedy myslíme, že se nová kniha velmi povedla?
-
Spisovatelé čtou k vanilkovým rohlíčkům: Ukázky z novinek Petra Borkovce, Kláry Vlasákové a dalších
Naši oblíbení autoři nám letos pod stromeček nadělili povídky, básně i exkluzivní ukázky ze svých zatím ještě nevydaných knih.
-
Literatura letos opět patřila ženám. Nezastínil je dvojitý Kundera ani mužská Magnesia Litera
Nejdivnější, nejotravnější rok v dějinách nového tisíciletí je skoro za námi. Jaké události přinesl v literatuře? To jsme zkusili probrat v bilanční Liberatuře.
-
Sci-fi z pozdního kapitalismu, lásky mileniálů i dětský gang. Kdo napsal nejlepší knihy roku 2020?
2020 bude nepochybně nezapomenutelný rok. Možná ale bude lepší si ho pamatovat skrze dobré knihy.
-
Poezie je zase v kurzu. Divné časy potřebují básně, zafungovala i online autorská čtení
Jak se v roce 2020 dařilo poezii? Dostala svou Nobelovu cenu, sbírku vydala dokonce Lana Del Rey, ale hlavně se básně zase dostaly mezi lidi.
-
Pracovat je nuda! Román Věk supernovy předává světovou vládu malým dětem
Spisovatel Liou C’ch-sin se proslavil trilogií Vzpomínka na Zemi. Věk supernovy sice nezkouší popsat život o jednom rozměru, ale stejně má ambici napsat nepředstavitelné.
-
Komiksy poslední záchrany. Bezdětná a Bez vlasů přinesou úlevu všem, které pohltila nemoc
V Česku vyšly dva komiksy, které jsou si v mnohém velmi podobné. Oba poznáte už podle růžové (respektive malinové) obálky.
-
Své deníky bych z hořícího bytu zachraňovala jako první, říká Petra Hůlová
Zkoušeli jste si někdy psát deník? A vydrželi jste u toho? Spisovatelka Petra Hůlová jich má doma celou krabici, začala s nimi totiž už ve třinácti letech.
-
Mýdlo mezi půlky, jako krávám. The Discomfort of Evening vypráví o dospívání na bigotním venkově
Letošní ocenění International Booker Prize překvapivě získala teprve devětadvacetiletá transgender spisovatelka Marieke Lucas Rijneveld za román The Discomfort of Evening.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »