Kateřina Čopjaková

Externí redaktorka

Jsem redaktorka Radia Wave.

Moje jméno a případná přezdívka: 
Kateřina (a jsem fakt ráda, když mě tak lidi oslovují).

Jsem ročník: 
1985.

Na Radiu Wave zastávám práci?
Komiksová recenzentka.

Nejraději poslouchám?
Svou dvouletou dceru. To, jak si osvojuje jazyk, chápe jej a interpretuje jednotlivé významy slov a vět, je fascinující.

5 pro mě zásadních alb:
Portishead – PNYC
Psí Vojáci – Národ Psích vojáků
Scout Niblett – It's Up to Emma 
Cokoliv od Xiu Xiu, Advance Base nebo Cat Power. 

Nejzásadnější koncerty?
Portishead na Pohodě, Scout Niblett v Pilotu, Nite Jewel ve Finalu, Xiu Xiu ve Strašnickém divadle, Advance Base na Creepy Teepee…

Mé nejoblíbenější filmy?
Boogie Nights a vůbec filmy od Paula Thomase Andersona. Jsem velká fanynka quality TV; The Wire ještě žádný další seriál nepřekonal, dojímám se u Stranger Things a chtěla bych být silná jako hlavní hrdinka z Happy Valley. Miluju mezižánrové podivnosti jako japonské Tampopo nebo surreálný horror Dellamorte Dellamore. Guilty pleasure jsou staré karate filmy a samozřejmě Hříšný tanec.

Co čtu? 
Kromě komiksů ujíždím na polské reportáži, Witoldu Gombrowiczovi, autorech velkých amerických románů jako Williamu Faulknerovi nebo Uptonu Sinclairovi, obdivuju Ljudmilu Ulickou a poezii Mariny Cvětajevy, zásadní knihou mého dospívání byla Topolova Sestra.

K jídlu a pití mám nejraději?
Ráda jím, ráda piju, ráda vařím. Pro mě je to nejjednodušší způsob, jak si užít každý den. Takže by to byl hodně dlouhý seznam.

Když mám volný čas, tak ho trávím? 
Čtením knih, na které nepíšu recenzi.

Všechny články

Stránky

Sledujte nás

Kolegové