Když člověk cestuje, otevře mu to mysl, říká absolventka studia v Číně i Austrálii
„Můj sen se splnil, musela jsem mu ale trošku dopomoci. V rámci mého bakalářského studia v Pekingu byly možnosti vyjet na semestr,” říká Johanka Šteindlerová, která se vydala do Austrálie. Jak vypadalo její studium v Adelaide a v čem se lišilo od studia byznysu v Číně a na Vysoké škole ekonomické v Praze?
Čtěte také
„Měli jsme super partu mezinárodních studentů, kteří tam byli taky na výměně a docela jsme Austrálii i procestovali,” vypráví své zážitky. „Co se týče rozvrhu, jste limitovaní tím, že si musíte zvolit podobné předměty jako na své domovské univerzitě, aby vám je pak mohli uznat,” poznamenává.
„Třeba zkoušky vypadaly jinak. V Austrálii jsme finální zkoušky nedělali na naší univerzitě, ale jeli jsme do velké haly, která byla rozdělena do sekcí podle předmětů, které se psaly, tam byly oddělené lavice po jednom jako ve filmech,” popisuje svojí zkušenost.
Jak se studuje v zahraničí? Pusť si celý díl.
Související
-
Jak se studuje zahraničním studentům v Česku? Potýkají se s předsudky i složitostí českého jazyka
Jaká je zkušenost studujících se zahraničním původem na školách v Česku? Jak to měli s češtinou, s jakými předsudky se setkali a co je naopak mile překvapilo?
-
Jak se studuje v zahraničí? Jste sami, ale životní zkušenosti jsou to k nezaplacení
Se Studovnou jsme se tentokrát vydali na Edufestival, kde se o své zážitky a tipy ke studiu v zahraničí podělili absolventi zahraničních univerzit.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.