Když je dobrý interiér, je i dobré kafe. O kavárnách s kavárníkem a architektkami

8. prosinec 2021

Káva, design, záchody, servis, pohodlné sezení? Co dělá dobrou kavárnu? A je lepší nostalgie a vázičky nebo kavárna, která připomíná laboratoř na Marsu? Hosty Bourání byli Barbara Zedková a Lenka Mrzílková, které mají společné studio Miaow architekti, a kavárník a autor interiérů svých kaváren Jackie Tran.

Miaow navrhli například kavárnu Černá madona, bistro Knedlín a kluby Swim a Ankali. Co je na gastro interiérech baví? „Člověk se může víc vyblbnout. A čím zábavnější, tím lepší,“ říká Barbara Zedková. Jak nad interiéry přemýšlí? Jak zařídí, aby tam nebyl hluk od cvakajících příborů? A také jakou zvolit míru nadsázky – jak moc je tak akorát moc?

Spolu s Miaow byl ve studiu také Jackie Tran, který provozuje tři kavárny: Cafefin, Format a Mazelab – a všem vytvořil interiér. Proč si na to nevzal profesionální architekty? „Nechtěl jsem za design platit,“ směje se Jackie Tran. A pak ho navrhování interiérů začalo bavit. Následně vytvořil dva interiéry ve stylu svých oblíbených minimalistických kaváren z Korey či Japonska. Hodně věcí o interiérech se ale teprve učí. „Jsem z toho vždycky na prášky,“ říká Jackie Tran.

Mezi pátou a šestou kávou o kavárnách, o tom, jestli musí mít okna a jak se zařídí, aby tam rostly stromy.

Lenka Mrzílková, Barbara Zedková z Miaow a Jackie Tran
Spustit audio