Když je sedm minut málo a jedna moc. Startér pouští Nekolu a Tokyo Drift

8. prosinec 2020

Deváté kolo Startéru patřilo opět velkému hejtování. Na adventní čas se nám sešla porota. Spoiler alert: písničky se jí moc nelíbily. Jak si vedly novinky od Nekoly nebo Tokyo Drift?

Tokyo Drift je pseudonym producentky Pavlíny, která už kdysi dávno ve Startéru zkoušela štěstí s rapovým projektem jménem Papaaya. Mezitím její hudební vkus uzrál jako exotické ovoce. Tokyo Drift smykuje na vlně autotunu a eklektického songwriterství. Jen se z té moderní produkce podle našich porotců vytratila písnička. Prý není co hodnotit. „No, není tam!“ hodnotil absenci písně rozčílený Dominik Zezula. Jestli ji tam slyšíte, hlasujte pro Tokyo Drift. 

Zato kopřivnické trio Nekola přineslo písničky ažaž. Sedm a půl minuty dlouhý track Dvě slunce naši mileniálskou ADHD porotu vyděsil stopáží, ale nakonec vlastně docela potěšil. Na nápady to byly skoro tři songy v jednom. A protože čas jsou peníze, tenhle kauf se vyplatil. Ambiciózní, pompézní, poetické, angažované. Kopřivničtí Pink Floyd.

Kdo dostal od poroty největší záhlavec? A komu jsme přišli na chuť? Poslechněte si deváté kolo hitparády neobjevených a pošlete vlastní song na starter@rozhlas.cz nebo zahlasujte pro svého favorita. 

autoři: Jakub Kaifosz , Jonáš Zbořil
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.