Když v Berlíně nechcete utratit ani euro, vyražte na Tempelhof, radí hudebnice Anna Vaverková

2. srpen 2022

V dalším díle letní cestovatelské série Lokálové jsme oslovili hudebnici Annu Vaverkovou, aby nám představila německé hlavní město Berlín.

„Žiju tu tak pět šest let, přestěhovala jsem se sem studovat hudbu a nakonec jsem tu zůstala,“ popisuje svůj vztah k městu Anna. „Doporučuju Berlín určitě navštívit letos v létě a spojit cestu i s dalšími místy. Je tu akce na levnou regionální jízdenku za devět euro, v zimě je to tu navíc celkem otravné,“ dodává.

Když má Anna dost města, vyráží na zvířecí farmu Britzer Garten na jihu čtvrti Britz. „Chvíli se koukám na ovce a na kozy, ony se koukají na mě. A je mi fajn!“

Kde je v Berlíně nejlepší koupání? To i mnohé další vám v příspěvku prozradí hudebnice Anna Vaverková.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.