Ke kmeni Kogi mě přivedl černý jaguár, říká zakladatelka Nadačního fondu Mosty-Puentes

27. listopad 2022

Posláním Nadačního fondu Mosty-Puentes je mimo jiné ochrana domorodých kultur a péče o životní prostředí. Aktivity k naplňování těchto cílů přitom vycházejí z učení kmene Kogi. O něm a také o své duchovní cestě, která vzniku fondu předcházela, přišla do pořadu Hergot! mluvit jeho zakladatelka Monika Michaelová.

Za první impulsy, které následně vedly k setkání s kmenem Kogi žijícím v kolumbijských horách Sierra Nevada, považuje obrazy objevující se ve snech. „Nějakou dobu, než jsem se tam ocitla, jsem mívala ve snech černého jaguára, který mě provázel po místech, která jsem si ale nedokázala na mapě nikam zařadit“, vypráví.

Po čase se Monika dostala do Kolumbie, na místa, ve kterých dle vlastních slov rozpoznala ta snová. Při takzvaném obřadu očisty vod světa se setkala s člověkem z kmene Kogi, s nímž prožila velmi silný pocit spřízněnosti. Učení tohoto domorodého kmene ji oslovilo. „To, co je v duchovním dědictví původních lidí Země, je také velmi hluboce i naše,“ zamýšlí se Monika.

Chcete vědět, co pro Moniku symbolizuje černý jaguár? Jaké jsou duchovní představy kmene Kogi? Co pro zakladatelku Nadačního fondu Mosty-Puentes znamenají a jak změnily její život? A jak to vše souvisí s ochranou přírody? Poslechněte si záznam rozhovoru!

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.