Knihy se nakupují nejlépe potmě a žena vzala na rande 23 příbuzných. To jsou nej zprávy

30. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrovlnky vs. nakupování knih

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejmodřejší borůvky zpravodajských plání.

Knihomolku Ivanu zaujala zpráva o tom, že v malém tchajwanském knihkupectví Wuguan Books zákazníci nakupují v absolutní tmě. V obchodě je 400 poliček, každá jen s jednou knihou. Zuzana si myslí, že se tam lidé chodí schovávat před povinnostmi a rodinou.

Chamtivou Zuzanu zase šokovala informace z Asie: nejmenovaná žena tam vzala na rande naslepo hned 23 svých příbuzných, aby údajně otestovala štědrost případného partnera. Toho její škodolibý pokus patrně neoslovil a její rodina tak musela zaplatit podstatnou část útraty. Jiný kraj, jiný mrav, říkají na to Mikrovlnky.

V Brně se tentokrát nic zajímavého nestalo, proto Mikrovlnky zamířily do Ostravy. Tamní sedmaosmdesátiletá seniorka se sekerou vloupala do restaurace a policii následně sdělila, že tam prý hledala cigarety. Moderátorky tabákovou závislost ani krádeže neschvalují, pochvalovaly si ale seniorčinu vitalitu a hbitost, s jakou vnikla do objektu oknem.

Je mezi ostravskou delikventkou, čínským drahým randíčkem a nákupem Harryho Pottera za tmy nějaká tajemná souvislost? Vůbec ne, míní Mikrovlnky. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio