UDÁLOST

Knížky, seriály, metal i silvestrovská show. Užijte si svátky se speciálním programem Radia Wave

Pretty Woman ani Pyšnou princeznu už potřicáté vidět nechcete a rodinné konverzace nad smaženým kaprem vás děsí? Nejlepší společnost při vánočním stresu i novoroční kocovině vám udělá sváteční program Radia Wave. Ve vysílání se můžete těšit na speciální pořady mapující kulturní vrcholy uplynulého roku, na webu najdete tipy na nejlepší seriály či knížky a nenechte si ujít ani premiéru rozhlasového kabaretu Radio Ivo, Talkshow Radia Wave nebo živou silvestrovskou show.

Koledy zní o svátcích všude, a Štědrý večer tak na Radiu Wave začne v 17 hodin přehledem těch nejlepších metalových tracků uplynulého roku, které vybral a okomentoval Viktor Palák. Mimořádný dvouhodinový popkulturní pořad Kompot pod stromeček nadělí ty nejkrásnější dárky v podobě nejúspěšnějších popových hitů letošního roku a štědrovečerní Startér přinese místo obvyklého kritizování songů začínajících kapel pořádný hejt na ostudná hudební díla samotných porotců Jonáše Zbořila, Kuby Kaifosze, Alberta Černého, Karla Buriánka a Žofie Dařbujánové. V úterý 25. prosince pak bude Veronika Ruppert v pořadu Modeschau bilancovat rok 2018 v českém fashion designu a ve vánoční besídce hudebně kritického magazínu Komplex s Jiřím Špičákem, Milošem Hrochem a Karlem Veselým se budou k rozjímání o rapu, ambientu a metalu pouštět ty nejlepší tracky roku 2018.

Přelom roku se sice snaží tvářit vesele, ale nás neoklame. Ve většině případů to bývá spíš tragikomická záležitost končící prozvraceným ránem, nebo v tom lepším případě jenom zkaženým žaludkem plným křupek, brambůrek a česnekové pomazánky. Mimochodem i té se budeme v silvestrovském vysílání na Radiu Wave věnovat.

Ivana, Hana a Jana chytají silvestrovskou náladu

 Ve studiu se sejdou Ivana Veselková z povrchního pořadu o ničem a o všem Buchty, Hana Trojánková Biriczová z popkulturního pořadu  Kompotu a Jana Patočková z blogu Vývařovna. Jídlo má totiž každý rád, na rozdíl od Silvestra. Takže náš Silvestr bude hodně o jídle a taky hodně o tom, proč bývá rádoby bujará oslava Silvestra jedna z nejotravnějších věcí ever. Pokud to vnímáte stejně, tak byste nás určitě měli mezi desátou a jednou poslouchat. Mimo jiné zjistíte, že rozhodně nejste sami, kdo někdy trávil přelom roku v slzách sám doma na gauči a nebo kdo se nutil do konverzace a úsměvu na party, kde vlastně vůbec být nechtěl. Jídlo, silvestrovské tragédie, životní smutky, morální i skutečné kocoviny a mnohem, mnohem víc toho stihneme probrat a budeme rádi, když nás v tom nenecháte samotné!

A jestli vámi bude zmítat kocovina i na Nový rok večer, nejlépe ji vyléčí Dzwonię, tedy ve Varšavě natočený speciál kontaktního pořadu Volej s moderátory Hanou Řičicovou a Matějem Samcem.

Pokud hledáte inspiraci, co si o svátcích přečíst a na co se dívat, nezapomeňte na naše tradiční kulturní žebříčky. Kolektiv autorů pořadu Čelisti si připravil přehled těch nejlepších filmů roku 2018, Miloš Hroch, Jiří Špičák a Karel Veselý vybrali ty nejlepší desky a na našem webu najdete i žebříček knižní a komiksový. Mezery v nakoukávání největších seriálových hitů můžete doplnit s pomocí seriálového žebříčku Jarmily Křenkové, a pokud vám v záplavě hudby a kultury zbyde prostor i na zamyšlení nad náboženskou podstatou Vánoc, určitě k poslechu doporučujeme silné příběhy v unikátním trojdílném cyklu rozhovorů o duchovním životě mladých věřících různého vyznání, které natáčela Alžběta Medková.

Aktuální podrobnosti o svátečním programu Radia Wave sledujte i na našem facebooku.

Nejnovější články

Stránky