Koalí sperma půjde na mrazák a mladík ukradl 72 kondomů. To jsou nejlepší zprávy minulého týdne

22. duben 2022

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejkřupavější rohlíčky ze zpravodajské ošatky. Jako obvykle se zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanku rozesmutnila zpráva o tom, že požáry v posledních letech zabily desítky tisíc koal. Kvůli tomu se nyní vědci přiklání k asistované reprodukci s použitím čerstvých nebo chlazených spermií koal –⁠ a tato strategie je, zdá se, nutností. Australská nadace pro koaly totiž odhaduje, že by teď ve volné přírodě mohlo žít už jenom 43 tisíc koal.

Zuzanu jako milovnici bizarních krimi případů zaujala informace o tom, že kriminalisté v Plzni obvinili mladíka, který měl v prodejně ukrást 72 kondomů za více jak 13 tisíc korun a s takto ukrytým zbožím odejít z prodejní plochy bez zaplacení, a to zadním vchodem.

Nakonec nesměla chybět nějaká ta bizarnost z Brna: strážníci tam honili zaběhnutého beránka, pro kterého si následně došel majitel.

Je mezi ztraceným jehnětem, koalím spermatem a kondomovým fantomem nějaká tajemná souvislost? Vůbec ne, míní Zuzana s Ivanou, ale to přeci nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio