Kompot: Grammy bez make-upu, Oscaři bez homofobního moderátora a Gott žije!

Alicia Keys na předávání cen Grammy 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Alicia Keys na předávání cen Grammy 2019

Pořad Kompot si dal dvoutýdenní dovolenou, ale popkultura nespí. Konaly se 61. hudební ceny Grammy, které skvěle moderovala Alicia Keys jako první žena po 14 letech a v duchu svého přesvědčení i bez jediné falešné řasy. Kdo měl nejlepší děkovnou řeč? Taky vám někdo poslal esemesku, že umřel Karel Gott? Kdo tuhle fámu roznesl? A blíží se Oscaři – proč nebudou mít po 30 letech moderátorku ani moderátora?

Filmové Ceny Akademie se budou po jedenadevadesáté rozdávat v neděli 24. února. Loni ceremoniálem provázel televizní moderátor Jimmy Kimmel, před ním komik Chris Rock, herec Neil Patrick Harris nebo moderátorka Ellen DeGeneres. Herci Whoopi Goldberg a Billy Crystal moderovali Oscary nejvíckrát, oba celkem čtyřikrát. Letos to měl být herec Kevin Hart, ale nakonec ho dostihly homofobní tweety i komediální vystoupení. Co se vlastně přesně stalo a proč to podle Hanky se Šimonem bylo spravedlivé? Pusťte si Kompot.

„Fotím se bez make-upu a jsem šťastná.“ Ženy unavilo extrémní líčení a chtějí přirozenost

03550519.jpeg

Po několika letech maskérského hédonismu se celebrity i obyčejné ženy vrací k obličejům s minimálním množstvím příkras. Na českém Facebooku tento trend propaguje třeba Zuzana Dostálová se svou stránkou Prolomit ledy – má odvážná rána. Sociální síť Instagram se zase snaží podporovat inspirativní příběhy oproti dokonalému vzhledu.

Kompot song roku 2018, kterým se 1. února stal provokativní singl This Is America Childishe Gambina, se stal nahrávkou roku na cenách Grammy. Britsko-kosovsko-albánská zpěvačka Dua Lipa důstojně reprezentovala Evropu vítězstvím v kategorii nejlepší nová umělkyně a nejlepší taneční skladba (Electricity), Cardi B nahrála nejlepší rapové album (Invasion of Privacy) jako první žena vůbec. Lady Gaga a Bradley Cooper pak získali sošku za nejlepší filmovou píseň a s Shallow porazili Kendricka Lamara a SZA a jejich All The Stars. Jak se Šimonovi a Hance líbí vítězné album Golden Hour od Kacey Musgraves? Poslechněte si celý díl!

Kdo falešně „pohřbil“ Karla Gotta? V čem byly projevy Michelle Obamové, Lady Gaga a Cardi B na cenách Grammy nejdojemnější? Proč si fanoušci filmu Zrodila se hvězda myslí, že je Lady Gaga zamilovaná do Bradleyho Coopera? Poslechněte si popkulturní koutek Radia Wave.

Spustit audio

Související