Kompot největších popkulturních kauz roku 2014

03277601.png
03277601.png

Jak si to v roce 2014 zavařily hudební, filmové a televizní hvězdy? K vánočnímu času vám Šimon Holý a Hanka Biriczová servírují popkulturní kompot celebritích neřestí a kauz. Drby, umělecké plusy a minusy i módní policie. Kompot 2014 – umělé sladidlo nikdy nechutnalo líp!

Největší skandál roku 2014? Můžete si vybrat: Solange GATE, #TheFappening nebo film Setha Rogena a Jamese Franca The Interview o Severní Koreji, díky kterému jsme se dozvěděli, že na světě existují vlivní lidé, kteří nemají rádi Angelinu Jolie (a už vůbec ne Angelinu Jolie jako Kleopatru), a že George Clooney špatně snáší kritiku. Díky svědomité práci anonymních hackerů, kteří se nabourali do iCloudů mnoha celebrit nebo e-mailové pošty producentů SONY, a tím zvládli částečně zastavit filmovou výrobu této firmy, můžeme s klidem říct, že rok 2014 byl rokem internetu.

03277599.jpeg

V roce 2014 oslavily svatbu ty největší světové celebrity. Žádná opravdová hvězda ale nechce hrát druhé housle, a tak Beyoncé a Jay-Z nepřišli na svatbu Kim Kardashian a Kanyeho Westa, i když byly jejich iniciály vyryté do mramorového stolu na svatební hostině. George Clooney zase překvapivě nesvědčil na svatbě Brada Pitta s Angelinou Jolie a ti potom na oplátku nedorazili na jeho velký den v kulisách italských Benátek, kde se oženil s britskou právničkou libanonského původu Amal Alamuddin.

Za rozchody zmiňme ten doslova nejcitovanější. Herečka a lifestyle guru Gwyneth Paltrow ví, že co sama uploaduje na internet, to se počítá, a tak se o rozvodu s lídrem skupiny Coldplay Chrisem Martinem rozhodla informovat sama na svém webu goop.com. Titulek jejího postu Conscious Uncoupling se stal fenoménem.

Čtěte také

Jedno partnerství ale v roce 2014 vydrželo snad úplně všechno. Megaúspěšné společné turné, které vydělalo přes 100 milionů dolarů, rodinnou rvačku ve výtahu, kterou viděli opravdu úplně všichni, a měsíce nonstop pomluv a drbů o tom, že jejich vztah nepřežije další den. Beyoncé a Jay-Z ale v prosinci vypadají, jako by nic z toho nebyla vlastně pravda. Až na ty miliony.

03277602.jpeg

Letošek také opravdu přál ženám a feminismu. Angelina Jolie pomohla zorganizovat celosvětovou konferenci o označení znásilnění jako válečné zbrani, Emma Watson si zase pro Valné shromáždění OSN připravila feministický projev, ve kterém i skrze hashtag #HeForShe vyzvala muže, ať za svoje ženy víc bojují. Hudební comeback měla Madonna, Mary J Blidge i britská hvězda Lily Allen. Komiksový žánr doslova zahltily příběhy o superhrdinkách a zároveň se jednalo o nejúspěšnější rok pro komiks za posledních 17 let.

Ženy opravdu prodávaly, a pokud chtěly prodat ještě víc, použily svoje pozadí. Fanoušci Kim Kardashian, Nicki Minaj nebo Jennifer Lopez i díky němu nakoupili spoustu desek, produktů a mobilních aplikací. Naštěstí ale existuje pětadvacetiletá dívka jménem Taylor Swift, která zadek neukázala, ale zato prodala úplně nejvíc desek, a díky bitvě se streamovací aplikací Spotify porazila dokonce i internet. A mimochodem – na její narozeninovou oslavu přišla jak Beyoncé, tak Jay-Z, ale také Justin Timberlake a Lena Dunham. Šťastný nový rok všem!