Kompot Songem roku 2019 je Juice. Lizzo za sebou nechala Billie Eilish, Rosalíu i Miley Cyrus

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Finále Kompot Songu roku 2019 – Žofie Dařbujánová, Naomi Adachi a 7krát3

Retro-funkový song Juice od zpěvačky a flétnistky Lizzo, který na pódiu pražské Venuše ve Švehlovce obhajovala zpěvačka Žofie Dařbujánová, těšně zvítězil nad hitem Bad Guy od Billie Eilish ve třetím ročníku Kompot Songu roku. Garantkou roku se stala moderátorka a gamerka Naomi Adachi. Ta obhajovala skladbu od Ariany Grande 7 Rings. Poslechněte si záznam celého večera.

Už potřetí vybíral popkulturní pořad Radia Wave spolu se svými posluchači tu nejlepší popovou skladbu uplynulého roku. Deset písní, které moderátoři popkulturního pořadu Kompot zařadili do svých nominací, doplnila těsně před zahájením večera skladba jedenáctá, takzvaná divoká karta, která vzešla z hlasování na webu Radia Wave.

Finále Kompot Songu roku 2019

Souboj o divokou kartu byl letos velmi těsný rozhodly pouhé dva hlasy. S třiceti čtyřmi procenty zvítězil letní hit od Shawna Mendese a Camily Cabello Señorita a porazil tak kritiky ceněnou píseň Lany Del Rey The Greatest. Po promítání videoklipů všech soutěžních skladeb a obhajobách garantů a garantek, kteří měli vždy ve dvou minutách vysvětlit obecenstvu, proč je právě jejich skladba tou nejzásadnější, probíhalo v sále hlasování, které rozhodlo o vítězi.

Cenu, kterou udělují moderátoři pořadu Kompot, pro českou skladbu roku získal Štěpán Hebík aka 7krát3 za Promiň. Verdikt moderátorů byl jasný: „Nic chytlavějšího letos v Česku nevzniklo.“ Poslechněte si sestřih večera, kterým provázela přes telemost Praha–Vídeň–Mnichov i slovenská popová diva Eva Máziková.

KOMPOT SONG ROKU 2019
LIZZO JUICE (garantka: Žofie Dařbujánová)

GARANTKA ROKU 2019
NAOMI ADACHI (Ariana Grande – 7 Rings)

ČESKÝ SONG ROKU 2019
7KRÁT3 PROMIŇ

SEZNAM NOMINOVANÝCH SONGŮ A JEJICH GARANTŮ:
SAM SMITH – HOW DO YOU SLEEP? (garant: Kewu)
ARIANA GRANDE – 7 RINGS (garantka: Naomi Adachi)
LIZZO – JUICE (garantka: Žofie Dařbujánová)
BILLIE EILISH – BAD GUY (garant: Karel Veselý)
ROSALÍA, J BALVIN – Con Altura ft. El Guincho (garantka: Never Sol)
KATY PERRY – NEVER REALLY OVER (garantka: Valentina Nízká)
LIL NAS X, BILLY RAE CYRUS – OLD TOWN ROAD (garant: Štěpán Vodrážka)
ED SHEERAN, JUSTIN BIEBER – I DON'T CARE (garant: Míra Valeš)
MILEY CYRUS MOTHER'S DAUGHTER (garantka: Johanna Nejedlová)
DUA LIPA DON'T START NOW (garanti: TMBK a Petr Cífka)
SHAWN MENDES, CAMILLA CABELLO – SEÑORITA (garanti: Ester Geislerová a Filip Titlbach)