Koncertní sezona se blíží! Hudební fanoušci vzpomínají na nejlepší zážitky z živáků

3. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy crowd surfing - na koncertě

Vrací se normál, kdy zajít na koncert není žádný problém. Spolu s létem přichází opět hudba do klubů, barů a na stadiony. Zeptali jsme se hudebních fanoušků na jejich nejoblíbenější koncerty a zážitky spojené s nimi. Připomeňme si, jaké to je být pod pódiem.

„Je to kapela mého dospívání a nevěřil jsem, že se někdy zase vrátí,“ říká Tomáš o koncertu Libertines a dodává, že vidět opět chemii mezi Petem Dohertym a Carlem Barâtem bylo skutečným zážitkem. Z koncertu dokonce ukořistil i mikrofon, který Doherty tradičně hází do davu. „Stál jsem na správným místě,“ uzavírá.

Kateřina si zažila horké chvíle na pražském koncertu skupiny Death Grips. „Sice jsem si to užívala, ale uprostřed moshpitu jsem ztratila brýle, které mají asi pět dioptrií. Mezi těmi zpocenými lidmi jsem je hledala,“ vypráví Káťa o strastech v industriálním prostoru MeetFactory.

Čtěte také

Pracovní setkání se svým dětským hrdinou Mikem Shinodou vypráví hudební markeťák Matěj, který se podílel na produkci jeho koncertu. „Linkin Park je pro mě srdcová kapela, takže jsem z toho byl úplně hotovej,“ vypráví Matěj o nadšení z nabídky na spolupráci. „Pozval si nás na pár slov do zákulisí, což se mi do té doby nepoštěstilo.“

„Rozhodli jsme se, že na sebe vezmeme novou identitu, a tak jsme vyrazili po sekáčích, abych sehnala různý blyštivý věci,“ popisuje Zdeňka přípravy, které předcházely koncertu Charli XCX. „Co dělalo ten koncert skvělým, byla její pěvecká technika, protože to je pro Charli fakt hodnota, aby si to fanoušci užili po hudební stránce.“

Kolik mikrofonů si už Tomáš odnesl z koncertu Libertines? Našla Káťa své brýle v moshpitu Death Grips? Jaké propojení má Mike Shinoda s Prahou? Jakou identitu si Zdeňka přivlastnila na koncertu Charli XCX a jaké překvapení přišlo během písně Shake It? Poslechněte si celou anketu!

autor: Marek Zavřel
Spustit audio