Krabí tyčinka mezi písněmi i nutnost restartu. Hitparáda neuspokojených kosí hlavně novinky

11. leden 2023

Ze sedmého místa hitparády neobjevených vypadla novinka z minulého týdne od Crispy Cheeks (to byl ten Alex Turner za vokálem), z šestého pak zpěvačka El (ta, která s producentem Fopah tvoří partnerské duo a remasterovali kvůli Tereze a Filipovi svůj song). To si opravdu nezasoužili, ve 14. kole Startéru si totiž už zase dobírali čerstvé soutěžní songy – tentokrát společně s tříáčkovou porotou ve složení Aneta, Amák, Annabelle.

„Pro mě byla šokem ta proměna od začátku, kterej mi přišel strašně slibnej. Až to vlastně přešlo do takový rušivý jasnosti,“ říká porotkyně Aneta Martínková (Margo) k soutěžní novince Restart od pražské kapely Cruel Company, v jejímž čele stojí zpěvák a textař Ivan Číhal (van the Cruel). Právě jeho texty podrobila porota rozsáhlejší kritické analýze, určitý restart by si totiž podle ní zasloužily.

Do Startéru posílají songy i „chlapíci, co mají rádi krabí tyčinky“. Kpt. Krab se přihlásil se svým „kvalitním dadadiscem“ – přišlo kvalitní i tříáčkové porotě? „Mám ráda, když jsou věci vtipný, ale když jsou taky kvalitní,“ přiznala Annabelle po poslechu skladby Kufr plnej masa s pochybovačným výrazem v očích. „Je to taková krabí tyčinka mezi písněmi,“ zaznělo od Anety. Amák se s hodnocením příliš nemazal: „No je to úplná blbost.“

Text kterého soutěžního tracku nese jisté svědectví doby? A který vykazuje největší obrazotvornost? Poslechněte si Startér, hlasujte pro své oblíbené songy na wave.cz/starter a posílejte ty vlastní na starter@rozhlas.cz!

Spustit audio