Kyófú je skládka všeho. Než přijdu na to, co chci sdělit, říká všeuměl Vojta Kříž ve Startéru

Vojtěch Kříž aka Kyófú ve studiu Radia Wave
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vojtěch Kříž aka Kyófú ve studiu Radia Wave

Kyófú nás nadchnul letos v lednu, když vydal instrumentální klavírní EP Ventures. Máme před sebou nadaného skladatele, říkali jsme si. Pár dní poté vydal jednadvacetiletý Vojtěch Kříž další desku – Beat & Drones. Nabízela přesně to, co napovídal její název. Črty plujících synthů, které čas od času rozetnuly extatické beaty. Bylo zřejmé, že i na poli elektronické scény by se Kyófú neztratil.

Do třetice jsme objevili video, ve kterém producent a skladatel Kyófú také skvěle zpívá. „Chtěl bych dělat chytrej, nebo alespoň hodně dobrej pop,“ říká jednoduše Vojta, mimo jiné nositel Divoké karty. Věříme, že se mu to podaří a že to nebude dlouho trvat. „Mých dvacet fanoušků se může těšit na novou synthpopovou desku. Pracuju na ní už rok a půl, pořád je na cestě spousta překážek, proces se nějak zasekne a není to dost dobrý,“ svěřuje se Vojta. Není to u něj neobvyklé. I na jeho facebookovém účtu se občas objevují výkřiky do tmy typu: „Still not sure if Scapes will come out.“

Když nad sebou Vojta zrovna nepochybuje, svůj účet plní vlastní grafikou, texty k písním nebo jinými kryptickými vzkazy. Dohromady dává originální a autentickou online prezentaci. „Umělecký projekt by měl splývat s mojí osobou. Měl bych být co nejupřímnější. Tohle všechno dávám ven proto, že jsem na začátku projektu a chci, aby se mi sám ukázal. Abych pochopil, o co vlastně jde, proč vlastně tvořím. Proto si dělám skládku všech svých nápadů,“ vysvětluje Kyófú.

Jsme zvědaví, co z projektu, o kterém jeho autor tvrdí, že je pořád v plenkách, nakonec vznikne. Nepochybujeme, že to bude něco skvělého. Zapněte si poslední Startér a přesvědčte se o talentu Kyófú sami.