O pořadu Liberatura

Po všem novém v české literatuře pátrá na Radiu Wave detektiv Jonáš Zbořil a jeho hosté.

Kdykoli Jonáš najde stopu, máte zaručeno, že se pod rudým světlem nahrávacího studia bude třást opravdu zajímavý podezřelý, ať už spáchal prózu, poezii, grafiku knih, či literární adaptaci – Liberatuře nikdy nic neunikne! 

Literární výslechy poslouchejte vždycky ve středu od 18 hodin. Jsme Liberatura! 

Historie pořadu:
Liberatura na Radiu Wave odstartovala 1. dubna 2009 – a David Zábranský s Karolínou Demelovou dokazovali každou středu až do března následujícího roku, že to nebyl jen aprílový fórek. Po skončení tohoto trochu italského studiového manželství si Karolína nějakou dobu užívala života single moderátorky, až nakonec propadla kouzlu jednoho ze svých hostů. Radio Wave posvětilo jejich svazek a Karolína od listopadu 2011 až do dubna 2021 sdílela mikrofony s Jonášem Zbořilem. 

Všechny díly pořadu najdete zde, na mujRozhlas nebo na wave.cz/podcasty.

Kdy se pořad vysílá

Čas vysílání
středa 18:00Radio Wave

Pořad připravují

Další pořady

 • Brrrap

  Rapová série Brrrap je podcast, který se zajímá o to, co se honí rapperům v hlavě, když nedrží mikrofon v ruce. Za jaké kariérní rozhodnutí by si rappeři nafackovali?

 • V klidu

  Zůstat v klidu v době covidové, kdo by to nechtěl. V rozhovorech s psychologem Daliborem Špokem řešíme každodenní věci, které nás znejišťují, nebo si s nimi nevíme rady.

 • Modeláři

  Modeláři jsou informovaná i fanouškovsky zanícená sonda do žánrů hardcoru, metalu, punku i temných odvětví ambientu. 

 • Volej

  Volej je hodinový kontaktní pořad v oblíbeném formátu písniček na přání, vysílaný vždy živě v úterý od sedmi večer.