Liberatura o Festivalu spisovatelů Praha

11. duben 2012
Liberatura

Od 14. do 18. dubna ožije Praha opět literaturou. V těchto dnech se totiž koná už 22. ročník Festivalu spisovatelů Praha, který letos hlásá: Existuje pouze budoucnost.

Na toto téma budou diskutovat například António Lobo Antunes, Anita Desai, Hanif Kureishi či Arnon Grunberg, z českých spisovatelů se můžete těšit třeba na Emila Hakla. Víc už nám o letošním ročníku prozradí Václav Kovář, který se stará o mediální zázemí festivalu.

Festival spisovatelů Praha je významná literárně-kulturní událost, kterou Praha každoročně zažívá. Hlavním posláním festivalu je propagovat světovou literaturu, představovat českému publiku známé i méně známé literáty ze zahraničí či přivádět do Prahy laureáty Nobelových cen. Kořeny Festivalu sahají do Londýna, vznikl v Keats House v roce 1980. Na české scéně se jeho historie datuje od počátku 90. let, kdy do Prahy přenesl své aktivity Michael March.

Recenze z rubriky Cizrna:

Ani králové, ani hvězdy: Skvělé řemeslo o přátelství
Mladík z malého města přichází na vysokou školu do metropole se strachem i očekáváním, zdali ho vnitřnosti toho tajuplného zvířete pohltí. Stovky angloamerických románů už takhle začínalo a desítky z nich jsem četl? A většinou miloval.

autoři: Karolína Demelová , Jonáš Zbořil
Spustit audio