Liberatura o Knihovně Václava Havla

02513390.png

V Liberatuře vzpomeneme na Václava Havla nejen jako na zásadního státníka české novodobé historie, ale především se budeme bavit o jeho odkazu literárním a kulturním. Ve studiu přivítáme spisovatele Jáchyma Topola, který se stará o program literárních pořadů Knihovny Václava Havla.

Dramata Václava Havla zná mladší generace především z čítanek, jeho poslední hru Odcházení jsme pak mohli vidět i ve zfilmované podobě. V Knihovně najdete Havlovy hry, eseje, básně – všechno, co se jinak skrývalo ve stínu jeho politických aktivit. Ve středu obrátíme v Liberatuře spolu s naším hostem Jáchymem Topolem světlo reflektoru právě na tuto oblast Havlova života.

Knihovna Václava Havla dokumentuje, zkoumá a propaguje život, dílo a myšlenky Václava Havla. Byla založena po vzoru prezidentských knihoven v USA. Shromažďuje a v digitální podobě poskytuje materiály, které se Václava Havla týkají: jeho texty, vzpomínky pamětníků, fotografie či videa. Vydává knížky, pořádá výstavy, divadelní představení, debaty a literární čtení.

Odkaz:
www.vaclavhavel-knihovna.org