Literatura nemá prázdniny

10. červenec 2013

Hodně lidí žije v domění, že letní prázdniny má i literatura, kdy nevychází žádné pecky a autorská čtení se odkládají na ponuřejší podzim. Tenhle mýtus ale boří Měsíc autorského čtení, jeden z největších tuzemských literárních festivalů, který zve v červenci na svůj čtrnáctý ročník.

Od začátku července až do prvních srpnových dnů můžete navštívit nespočet čtení hned v několika městech – a zemích! V líhně literatury se změní Brno, Ostrava, Košice a Wroclaw. Mezi účinkujícími jsou Jaroslav Rudiš, který představí nový román Národní třída, Emil Hakl, Jiří Hájíček, Pavel Kohout a také autoři z Lucemburska, Rakouska a dalších zemí. Podrobněji o programu a tématech letošního ročníku si povíme už ve středu v pět s organizátorem Petrem Minaříkem z nakladatelství Větrné mlýny.

Měsíc autorského čtení proběhl poprvé v roce 1999. Letošní 14. ročník probíhá denně mezi 1. červencem a 3. srpnem v Brně, Košicích, Ostravě a Wrocławi. Čestný host: Lucembursko, Německo, Rakousko, Švýcarsko. Více informací najdete na www.autorskecteni.cz.

Spustit audio