Lörinc Bubnó (Maďarsko)

Lörinc Bubnó

Působí jako redaktor a reportér hlavního odpoledního bloku v Radiu Petöfi, populární hudební stanici spadající pod Maďarskou veřejnoprávní mediální skupinu. Hodně času tráví hádkami s hudebním dramaturgem o to, jakou hudbu hrát a jakou naopak z playlistu vypustit.

Ani mimo rádio si nedá s hudbou pokoj a věnuje se jí aktivně napříč různými žánry: jako příležitostný kytarista se zapojuje do několika projektů a také je členem Mužského sboru Sv. Efraima, profesionálního pěveckého souboru zaměřujícího se na byzantské liturgické zpěvy a maďarskou chorálovou tradici.

Na co se mají připravit muzikanti pošilhávající po úspěchu v cizině?

Je to fuška! Musí zůstat mladí a nadšení, aby je muzika pořád bavila. Přitom co nejrychleji dospět a jít na to chytře, protože hudba je často tvrdý a nemilosrdný byznys.

Už jsi někdy něco vyhrál? A baví tě vlastně soutěžit?

Jako kluk jsem vyhrál několik hudebních soutěží ve hře na zobcovou flétnu a se svou kapelou před pár lety taky pár oblastních přehlídek talentů. A pak jsme zvítězili v soutěži chorálů se sborem, ve kterém zpívám, ale to šlo o čistě týmovou práci. Upřímně řečeno nejsem zrovna přítel soutěží: hudba se hraje pro někoho a ne proti někomu.

Zkoušel jsi to někdy s hudbou aktivně – ať už jako muzikant nebo DJ?

Figuroval jsem v různých kapelách a souborech (pop i klasika) jako kytarista, zpěvák, flétnista a dirigent.