Loudz1, Silverbo1 a jejich první společná vysoká plavba

2. březen 2023

Flám na úvod pouští hned 3 novinky. První je Phillip D Kick a jeho Clappin Alien Cheekz z jeho nejnovějšího projektu Off World Tales. Ten potěší hlavně fanoušky všeho neklidného s nádechem breakbeatu. Druhá novinka je Mercy od britského Novelisty –⁠ první release pod hlavičkou Obligated Records od Obliga, uznávaného „new-age grime“ DJe a organizátora prestižních akcí napříč všemi žánry.

Poslední novinka je ze stáje moderátorů KEWUa a STEADYho a to konkrétně remix na track JME od Meze. Dvojice se po poslechnutí shodla, že remix má o dost větší potenciál a že je ještě na čem zapracovat. Posluchači tak mohou exkluzivně nahlédnout do jedné z forem potenciálního hitu.

Do nejnovější epizody Flámu zavítali Loudz1 a Silverbo1 s jejich prvním společným EP Cruise High. Loudz1 je objevem na radaru dvojice moderátorů od releasu kolaborativního singlu s oblíbencem pořadu BoLs/sLoBem, který se postaral o futuristickou UKG produkci vysokoenergického Neznám stop.

Cruise High nese jisté prvky německého trapu, drillu i junglu, o které se z většiny postaral Silverbo1. KEWU a STEADY tak zpovídají talentovanou dvojici ohledně jejich vlivů, začátků v hudbě a celkovém vnímaní hudby.

Depeche Mode a jejich singl Personal Jesus hrál u obou umělců velkou roli už od jejich raného věku. Později se oba dostali do světa rapu. Loudz1 vnímá Numbers od Young Thuga jako první rapový release, který ho kreativně zasáhl. Pro Silverbo1e to byl zase track Strange Eyes ze soundtracku k filmu Ghost Dog: The Way Of The Samurai od člena Wu-Tang Clanu RZY. Subžánrově se dvojice svým ranným vkusem liší, ale rap je v současnosti pojí.

EPčko Cruise High vyšlo 24. února. I za tak krátkou dobu stihlo získat nejen skvělé ohlasy od fanoušků všech žánrů, ale taky exkluzivní premiéru na eventu BLAM!, který se konal přesně v den releasu projektu. Loudz1 tak měl možnost se STEADYm ukázat, co v něm je, a postarat se o show, kterou si zapamatují všichni účastníci večírku, na kterém vystupoval i KEWU, Humla58 a Casablanka.

Jaký byl proces při nahrávání Cruise High? Bylo cílem od prvního dne udělat projekt? A jak pracuje dvojice ve studiu? To a mnoho dalšího se dozvíte v nejnovějším Flámu!

autoři: STEADY , Kewu
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.