Lukáš Záhoř z MALL.TV v Kompotu: Divačky chybí. Chceme přitáhnout víc žen, aby tvořily obsah

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Lukáš Záhoř

„U žen jsme neuspěli,“ hodnotí Lukáš Záhoř svoje jinak kritikou vyzdvihované desetileté působení na internetové televizi Stream.cz, kterou opustil v roce 2017. V rozhovoru pro pořad Kompot přiznává, že boj o divačku pokračuje i na nové multimediální platformě MALL.TV, kde je znovu šéfproducentem. Stanice spustila vysílání na začátku října.

Make-up tutoriály k vybudování ženského publika na internetu nestačí a Záhoř už si toho je vědom. „Začínáme od nuly a divák bude takový, jaký mu nabídneme obsah,“ komentuje osmatřicetiletý Záhoř i věk sledujících MALL.TV, který je teď o něco nižší. Publicistickou tvorbu, zájmové i zábavní pořady, ale také původní seriály (Stylista) nebo poprvé i tzv. akvizice (nákup zahraničního formátu v případě seriálu Život je hra) už totiž s producentem Milanem Kuchynkou nenabízejí hlavně uživatelům s e-mailem na Seznam.cz. Proč si producenti jako hlavní proud vybrali žánr komedie? Chce MALL.TV se svojí tvorbou vyhrát České lvy a je vůbec reálné, aby Lva vyhrál film, který se nikdy nepromítal v kině? A padla i otázka z kategorie bizár zprávy: Která česká herečka dělala čtrnáct dní programovou ředitelku Streamu? Poslechněte si celý rozhovor!

V rubrice Novinky z popkultury se řešil i nový moderátor Českých lvů – Slovenku Adélu Vinczeovou nahradí český herec Václav Kopta. „Nemám na to žádný názor. Sám rád vzpomínám na dobu, kdy Lvy moderovala Lucie Výborná a hostem předávání byl Jim Carrey,“ smál se Záhoř.

Jakou významnou roli měl jako šéfproducent Streamu v Kazmově pranku na slavnostním ceremoniálu před třemi lety? Byli filmaři na Stream naštvaní? Ovlivnilo to další spolupráce? A co vlastně dělal Lukáš Záhoř jako absolvent filmové školy ve Zlíně před svým angažmá v internetové televizi? Poslechněte si nový díl pořadu Kompot!