Marta Salicrú (Španělsko – Radio Primavera Sound)

Marta Salicrú je ředitelkou rozhlasové stanice Radio Primavera Sound. Barcelonská hudební novinářka má za sebou už víc než 15 let profesních zkušeností, ať už jako šéfredaktorka časopisu Time Out Barcelona, ve spolupráci s katalánským veřejnoprávním rádiem, či editováním a vedením několika dalších hudebních časopisů, mezi nimi i kultovního Rockdelux.

Je též spisovatelkou (‘Putos himnes generacionals’, Editorial Columna, 2015) a učitelkou (vyučuje teorii popkultury na univerzitě v Barceloně) a jako panelistka se účastnila mezinárodních hudebních konferencí, jako Eurosonic Noorderslag (ESNS), Primavera Pro, M for Montreal, nebo festivalu MIL v Lisabonu.

Radio Primavera Sound, které Marta Salicrú vede, se profiluje jako různorodá, otevřená, feministická a opoziční stanice. RPS chce podle jejích slov propůjčit mikrofon novým a mladým hlasům, které jsou často na okrajích veřejného zájmu a které dokážou citlivě upozornit na hudbu, která spoluvytváří festival Primavera Sound v Barceloně. 2020 je druhým rokem, kdy se rádio RPS rozrostlo ve větší platformu, než je jen festivalové rádio.

ENG

Marta Salicrú is the director of Radio Primavera Sound. Barcelona music journalist with 15 years of experience –11 of them in Time Out Barcelona, half as editor-in-chief–, has collaborated on Catalan public radio and in leading Spanish music press publications, such as Rockdelux.

A writer (‘Putos himnes generacionals’, Editorial Columna, 2015) and a teacher (explains pop culture at the university), has participated as a speaker in international meetings of the music industry such as Eurosonic Noorderslag (ESNS), Primavera Pro, M for Montreal and MIL, Lisbon International Music Network.

Radio Primavera Sound wants to be feminist, diverse, open, dissident. RPS wants to open microphones to new voices, young voices, voices in the margins and informed, while trying to collect the musical sensibilities that fit in the Primavera Sound festival. More than just the official radio of a music festival, the season 2019-2020 is RPS’ second.