Martin Minha

Externí moderátor

Jsem moderátor Rozhovoru V. R. a M. M. a podcastové série Osobák.

Jsem ročník:
1991

Oblíbený slogan?
You‘ll never walk alone! (Název hymny mého milovaného fotbalového klubu Liverpool FC. Od roku 2004 jsem hrdým členem oficiálního fanklubu.)

Co zrovna dělám v rozhlase?
Na Radiu Wave se s Veronikou Ruppert střídám v moderaci velkého Rozhovoru s inspirativními osobnostmi z různých sfér a oblastí (v éteru každý čtvrtek v 19:00). Osobně si dávám za cíl mého hosta v intimní atmosféře rozhlasového studia otevřít a tím posluchači předat originální informaci, která mu utkví v paměti.
Kromě toho jsem pro Radio Wave a mujRozhlas.cz natočil podcastovou sérii Osobák, ve které jsem oslovil osm profesionálů z oblasti sportu, pohybových a relaxačních aktivit a poprosil je o ukázkový trénink. Natáčení probíhalo celé „v pohybu“ a právě k pohybu a zdravějšímu životnímu stylu má motivovat i posluchače.

Předtím jsem stihl?
Vystudovat Vyšší odbornou školu publicistiky, mít svůj vlastní pořad na jednom internetovém rádiu, vyzkoušet si Fakultu tělesné výchovy a sportu, naučit několik set předškolních a školních dětí základy plavání, díky nočním směnám v rozhlase i pracovat v noci a moc nespat, poznat realitu rozhlasového vysílání na Dvojce Českého rozhlasu postupně v roli nočního technika, redaktora, reportéra a moderátora, navštívit několik evropských fotbalových stadionů a naučit se, že nic není zadarmo.

Nejraději poslouchám?
Mění se to s životním obdobím a aktuální náladou. Momentálně střídám český rap s britpopem.

Moje nejoblíbenější filmy a seriály?
Mým největším koníčkem je anglický fotbal, takže – když mám čas – sleduju zápasy nebo si rád pustím nějaký fotbalový dokument. Rád chodím sám do kina. Sbírám filmy Woodyho Allena a některé novinky rád objevuju i na Netflixu. Klasika.

K jídlu a pití mám nejraději?
Italská kuchyně a… plzeňské pivo!

Co bych chtěl sdělit světu?
Ha ha, to by bylo ambiciózní. Mně bude stačit, když budou mé rozhlasové obsahy posluchače zajímat a na jejich konci se budou těšit na další.

Všechny články

Stránky

Sledujte nás

Kolegové