Martin Minha

Externí moderátor

Od pondělí do pátku provádím posluchače pestrým programem.

Jsem ročník:
1991

Oblíbený slogan:
You‘ll never walk alone! (Název hymny mého milovaného fotbalového klubu Liverpool FC. Od roku 2004 jsem hrdým členem oficiálního fanklubu.)

Co dělám v rozhlase:
Na Dvojce jsem součást dopoledního týmu. Každý den zásobuji naše vysílání od devíti do jedenácti  anketami dospělých i dětí na Vámi blízká témata. Do studia chodím vždy před jedenáctou s čerstvou aktualitou dne. Může to být pozvánka za kulturou, zajímavé výročí, ojedinělá akce či připomenutí důležité osobnosti. Kromě toho také nepravidelně moderuju proudové ranní vysílání od pěti do šesti, na které až do půl deváté navazuje pravidelný servis o počasí.

Na Radiu Wave se s Veronikou Ruppert střídám v moderaci hodinového rozhovoru s osobností převážně z oblasti kultury a sportu. Osobně si dávám za cíl posluchače pobavit a předat mu o dotyčné osobě originální informaci, která mu utkví v paměti.

Předtím jsem stihl?
Vystudovat Vyšší odbornou školu publicistiky, mít svůj vlastní pořad na jednom internetovém rádiu, vyzkoušet si Fakultu tělesné výchovy a sportu, naučit několik set předškolních a školních dětí základy plavání, díky začátku v rozhlase a nočním směnám i pracovat v noci a moc nespat, navštívit několik evropských fotbalových stadionů a naučit se, že nic není zadarmo.

Nejraději poslouchám?
Když mi bylo šest, na zdi jsem měl plakáty kapel Kelly Family a Scooter. Na střední škole jsem propadl hip-hopu a teď jsem hodně „popovej“. Mám část rodiny v Anglii a do puberty jsem všem říkal, že se tam jednou přestěhuju. Možná i proto fandím třeba Lenny nebo kapele Alberta Černého, kteří zpívají anglicky a snaží se o zahraniční úspěch. Denně poslouchám Britpop. Kapely jako Coldplay, The Beatles, zpěvačku Ellie Goulding, Birdy. Z novějších věcí mě baví alt-J, LP, JP Cooper, Imagine Dragons. K tomu občas českej rap - Rest nebo PSH. A to tu teď střílím první, co mě zrovna napadá…

Za nejlepší koncert v poslední době považuji?
Alice Merton na Colours v Ostravě. Obrovská energie, fenomenální hlas, pravdivé texty, výborná show.

Moje nejoblíbenější filmy a seriály?
Mým největším koníčkem je anglický fotbal, takže – když mám čas – sleduju zápasy, nebo si rád pustím nějaký fotbalový dokument. Mimo to ale rád zajdu do kina, nebo si pustím Netflix. Letos mě bavil seriál Narcos, nebo třeba italský film Naprostí cizinci či komedie Pěkně blbě. Mám rád filmy, kde se řeší aktuální témata. Na festivalu ve Varech mě dostal snímek Profile o investigativní novinářce, která kvůli práci záměrně konvertuje k islámu. Dechberoucí.

K jídlu a pití mám nejraději?
Italská kuchyně a momentálně mangový džus.

Co bych chtěl/a sdělit světu?
Na to jsou tu jiní. Mně bude stačit, když mé rozhlasové vstupy budou posluchače bavit a něco si z nich odnesou. Posluchač by totiž měl být vždy na prvním místě.

Všechny články

Stránky