Maturantovo rande s kočkou a úklid kosmu. To je ale svět, myslí si Mikrovlnky

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrovlnky vs. kočičí rande

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky loví ty nejtučnější škvarky ze zpravodajského hrnce.

Jako obvykle Zuzanu i Ivanu zaujala hned celá řada informací jak ze světa, tak z regionů. Ivanu naprosto uhranula informace o chlapci, který na ples nesehnal dívčí doprovod, tak pozval kočku.

Mladý Američan nechtěl jít na ples sám a stejně tak zavrhl možnost, že by zůstal doma a o večírek přišel. Sam ale neztratil hlavu a uvědomil si, že jednu krasavici, která ho neodmítne, zná – svou kočku Ruby. Na samotný taneční parket už ale Sam Ruby nevzal, aby prý svou kočičí přítelkyni nestresoval. Pozitivní myšlení, to mají Mikrovlnky rády.

Nacionálně a ekologicky zaměřenou Zuzanu zase ohromila zpráva o tom, že Češi chtějí na oběžné dráze hledat i velmi drobné kosmické smetí. Jeden z detektorů nebezpečného kosmického čurbesu sestrojila i česká studentka Českého vysokého učení technického. A získala za to cenu od Mezinárodní společnosti pro optiku a optoelektroniku. Není bez zajímavosti, že dotyčná vědkyně se jmenuje Roberta Bimbová – a nejde o pseudonym transumělkyně. Girl power, kvitují to s povděkem Mikrovnky. 

V Mikrovlnkách se samozřejmě vždy musí mluvit o Brně. Tam kostelník a ministrant zamkli podezřelou z loupeže v kostele. A pak že je církev zaostalá. Ani omylem, myslí si svorně Mikrovlnky.