Med, agáve, nebo čtení Bible. Jaká je nejúčinnější antikoncepce?
Moderátoři hotcastu Pot své posluchačstvo tentokrát berou na spanilou jízdu antikoncepčním orient expressem. Karel Vladyka je fascinován pomazáváním intimních partií cedrovým olejem ve starém Řecku, nebo kondomy aristokratů ze 17. století. Eliška Soukupová zase sdílí svou strastiplnou zkušenost s hormonální antikoncepcí a pokládá otázky k zamyšlení, které by bývala byla ráda, aby někdo před lety, než začala s antikoncepcí, položil jí.
V podcastu Pot se dozvíte, které antikoncepční metody vynalezené tisíce let před naším letopočtem se používají dodnes? Například biblická postava Onana a jeho metoda přerušovaného pohlavního styku je jednou z nejstarších dochovaných antikoncepčních metod. Proč bychom si z Onanova sexuálního stylu neměli brát příklad a jak se počítají plodné dny?
Metody bariérové i bezbariérové antikoncepce jsou dnes dostupnou záležitostí a moderátoři Eliška Soukupová a Karel Vladyka jsou přesvědčeni, že i s nimi je možné svou sexuální touhu rozdmýchat. „Používání spermicidních gelů může být docela zábava, když si představíš, že seš Kleopatra a pomazáváš si vagínu medem a agáve.“ říká Eliška a dodává „Proč existuje mnohem víc antikoncepčních prostředků pro ženy než pro muže, když kondom byl vynalezený jako jeden z prvních bariérových antikoncepčních prostředků?“
Jaké jsou rozdíly mezi hormonální a nehormonální antikoncepcí? Jak dlouho vydrží spermie mimo tělo, aby dokázala někoho oplodnit? To i mnohem více se dozvíte v aktuálním dílu.
Upozorňujeme, že tento pořad není vhodný pro děti.
Související
-
Kdo je zodpovědný, když antikoncepce selže nebo uškodí? Jak řeší mladí Češi a Češky antikoncepci
„Zatímco žena je plodná několik dnů v měsíci, u mužů se tvoří desítky milionů spermií denně, proto je to s antikoncepcí pro ně těžší.“
-
Antikoncepce jako etická a environmentální otázka. Metoda plodných dnů zajímá ekology i katolíky
V posledním díle série o antikoncepci, sexu a vztazích rozebíráme metodu sledování plodných a neplodných dnů. Tu používají z etických důvodů třeba věřící katolíci.
Více z pořadu
Mohlo by vás zajímat
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.