Moravu obchází hospodský fantom a útulek draží psí obrazy. To jsou top zprávy minulého týdne

13. srpen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrovlnky - psí umění

Zuzana Fuksová a Ivana Veselková v aktuálním díle podcastu Mikrovlnky vybírají ty nejlahodnější mišpule ze zpravodajského keře. Jako obvykle se zaměřily na těžko pochopitelné zprávy jak ze světa, tak z regionů.

Ivanu jako milovnici zvířecího světa zaujala zpráva o tom, že zvířecí útulek z Velké Británie draží obrazy svých svěřenců. Ti je „namalovali“ pomocí barvy a arašídového másla. Získané peníze by měly organizaci pomoct po finančních ztrátách způsobených pandemií koronaviru. Ivanku to inspirovalo k nápadu, že bude sama malovat arašídovým máslem, a to s pomocí obtisků vlastního těla.

Zuzanu, která miluje Španělsko a Antonia Banderase, zase ohromila zpráva o tom, že venkovní setkávání, které je charakteristické pro španělské večery, pomalu, ale jistě vymírá. Myslí si to přinejmenším starosta tamějšího městečka José Carlos Sánchez. Chce proto tradici klábosení na ulici zapsat na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

Nebyly by to Mikrovlnky, kdyby v nich nezazněla nějaká ta krimi zprávy z Moravy. A o zajímavý příběh opět nebyla nouze, na Kyjovsku a Hodonínsku se totiž hledá fantom restaurací, který naposledy po dvanácti pivech utekl malým okénkem.

Je mezi nenasytným pijákem, klábosením jako kulturní památkou a psím uměním z burákového másla nějaká tajemná souvislost? Vůbec ne, míní Zuzana s Ivanou, ale to přeci vůbec nevadí. Zahoďte ambice pochopit svět a radši si poslechněte všechny novinky ze známého vesmíru v novém díle Mikrovlnek.

Spustit audio