„Myslím, že by mohli lidé využívat svá těla zajímavěji,“ říká tanečník Kristian Mensa

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Kristian Mensa

„Když jsem viděl, jací světoví tanečníci tam přijíždí, tak jsem na výhru ani nemyslel. Užil jsem si to a byl jsem sám sebou. Myslím, že to bylo to nejlepší, co jsem mohl udělat.“ Mladý tanečník a „b-boy“ Kristian Mensa se dostal až do světového finále soutěže Red Bull Dance Your Style v Paříži, kde reprezentoval Česko. Jaké to je potkat během battlu svého největšího idola a porazit ho? Poslechněte si rozhovor.

Jeho taneční kariéra začala před deseti lety shodou okolností právě v Paříži. Během rodinného výletu tam na Champs-Élysées viděl taneční show, kde jeden z tanečníků skočil salto dozadu o lampu, jiný se mimo jiné točil na hlavě. Učarovalo mu to a společně se svým bratrem si hned našli taneční školu v Praze, kde v současnosti už trénuje i mladší tanečníky. „Break mě tak zaujal, protože to je změť všech možných kategorií. Skoky, akrobacie i umění, protože člověk musí najít sounáležitost s hudbou,“ dodává Mensa.

Kristian Mensa na Red Bull Dance Your Style v Paříži

Mladý tanečník má za to, že má tanec význam pro každého z nás. Sám k tomu říká: „Věřím v to, že bychom měli mít zájem znát své tělo. Sám s tím mám problém – jeden den se cítím takhle, druhý den úplně jinak. Jeden den usínám v devět ráno, druhý den mám energie tolik, že bych mohl běhat. Snažím se svému tělu porozumět, protože je to krásný nástroj. Pokud vyhodím všechny telefony, počítače a oblečení, tak jediné, co mi zbývá, je moje vlastní tělo. Jelikož nám bije srdce v nějakém rytmu, takže rytmus v sobě máme přirozeně, cítím, že je vždy na čem pracovat, a snažím se dělat s tělem věci, které přirozeně nedělám.“

Jak se lišila česká kvalifikace Red Bull Dance Your Style od světového finále v Paříži? Mensa tam byl i s maminkou. Fandila mu během battlů? Co chybí Mensovi v českém hip hopu a je propojený se street dancem i dnes? Poslechněte si celý rozhovor.