Na EP otevírám téma sobeckosti, do jaké míry je v pořádku, říká hudebnice Karolina Beranova

29. červenec 2022

Hudebnice Karolina Beranova je nové jméno na alternativní domácí scéně. Loni v listopadu vydala první singl Karolina's Trip, na který letos v dubnu navázala s EP please be gentle. „Se zvukem jsem se poprvé seznámila během stříhání videí v počítačovém programu. Hodně jsem se tenkrát inspirovala Davidem Lynchem, takže i má videa měla snovou estetiku. Pak se to přirozeným způsobem přeneslo i do hudby,” říká o hudebních začátcích Karolina.

Karolina ve své intimní písničkářské tvorbě originálním způsobem kombinuje češtinu s angličtinou. „Češtinu nepoužívám vypravěčským stylem. Používám ji jako zvukomalebný nástroj. V angličtině je to deník, řeknu v ní cokoliv. V češtině si akorát hraji se slovy. Pak z toho vznikne metafora. Je to takový nástroj,“ vysvětluje své texty.

„V hudbě se určitě zamýšlím nad každodenními tématy, které se dějí všem, například mezilidskými vztahy. Na aktuálním EP jsem se konkrétně zaměřila na téma sobeckosti. Na to, jak ji využíváme ve svůj vlastní prospěch na úkor ostatních a do jaké míry je to v pořádku. Také se tam obracím ke svému mladšímu já, které neustále k někomu vzhlíželo,“ uzavírá mladá hudebnice.

Kde bude Karolina Beranova v nejbližší době koncertovat? Jaký má aktuálně největší hudební sen? A čemu se ráda věnuje mimo muziku? Poslechněte si celý rozhovor.

Spustit audio