Na Marka Ebena se těším. Kuchařku Chili čeká další soutěž a setkání s jejím idolem ve Stardance

16. květen 2024

Vaří, zpívá, přežila reality show a nově bude také tančit. Chili Ta je kuchařka a influencerka s vášní pro soutěže a ráda se věnuje všemu, co jí přináší nové výzvy. Ze sociálních sítí ji publikum zná jako drzou autorku zábavných videí, která často komentují i stereotypy z vietnamské komunity.

„Vaření není koníček, ale základní dovednost.“ Podle Chili by měli vařit všichni už od školky. „Jezení není dobrovolné. Na vaření nemusíme mít buňky, nepotřebujeme mít talent a být na úrovni michelinského kuchaře. Většině z nás stačí si udělat doma výživné jídlo,“ pokračuje ve svém argumentu, jak důležitá je to dovednost.

Letos na podzim se Chili z boje o přežití přesouvá na ostře sledované podium společenského tance, protože je jednou z nových tváří nadcházející série pořadu StarDance. „Je to mix nadšení, strachu, respektu z toho, že mě čeká diskomfort a naučím se něco nového. Taky ale mám pocit, že jsem ve fázi života, kdy to zvládnu, že se nezhroutím, ať už se stane cokoli,“ vysvětluje Chili. V moderátorské roli se objeví opět Marek Eben. „Mám ráda lidi, kteří mají rádi humor. Kteří si umějí dělat srandu sami ze sebe a svého okolí,“ říká o očekávání, která má od setkání se svou dětskou ikonou.

Sledovanou osobností je Chili nejen díky svým kuchařským schopnostem a soutěživosti, hodně sledujících jí přináší i obsah na sociálních platformách, kde se ráda baví například i na účet vlastní vietnamské komunity, za což sklízí úspěch i kritiku. „Nechci být zaměstnancem sociálních sítí, chci si budovat něco vlastního,“ přemýšlí Chili nahlas o možnostech své kariéry.

Jak se dá vypěstovat tolerance nebo dokonce vášeň pro pálivé jídlo? Poslechněte si rozhovor s Chili.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.