Na swingers party jsem se chodila trestat sexem, popisuje v dětství zneužívaná Zuzana

9. červen 2023

Zuzana S. zažila v dětství sexuální zneužívání otčímem, matkou i dětský pornoprůmysl. O svém životě napsala knihu Hra na pavoučka a v roce 2021 byla hostem speciálu Diagnózy F. Letos jí vyšla druhá kniha Pavučina minulosti, ve které popisuje své postupné zotavování z prožitých traumat.

Zuzana na první pohled nenaplňuje stereotypní představy o tom, jak vypadá „pravá oběť“ sexuálního zneužívání. Možná proto se v životě opakovaně dostávala do situací, kdy jí lidé kolem nevěřili, že se věci, které zažila, skutečně udály. A také by asi člověk nečekal, že žena s takovými zážitky bude chodit dobrovolně na swingers party. Z pohledu odborníků je však tato retraumatizace možná a nikoliv neobvyklá. Překvapilo to nicméně i samotnou Zuzanu.

Čtěte také

„V životě bych nečekala, že skončím na swingers party. Chodila jsem se tam trestat sexem, který jsem nenáviděla. Sex mi ubližoval, ale vyhledávala jsem ho, znala jsem to z domova, bylo to něco, co mi pomáhalo zabít ty nepříjemné pocity,“ popisuje otevřeně události, které doprovází její postupné zotavování z traumat. Své destruktivní vzorce chování začala nahlížet až v terapii, kam dochází už několik let dvakrát týdně.

V terapii pracuje mimo jiné na tématu viny, kterou cítí za události, jež se kolem ní děly, když byla malá a hledá vlastní hodnotu. „Do dneška nevím, co to je ta hodnota, kterou bych měla mít, co mám udělat, abych ji našla. Přála bych si ji mít, ale nevím, jak to vypadá,“ říká mladá žena.

Má dnes ještě strach? Jaký má vztah k Bohu? A co jí dělá radost? Poslechněte si pokračování speciálu Diagnózy F se Zuzanou S. o tom, jak se jí aktuálně daří a jak náročné je zotavení.

Spustit audio

Související