Náhled do nitra AI. Poslechněte si debut audiovizuálního projektu NIVVA v exkluzivní premiéře

23. listopad 2023

Pražský audiovizuální projekt NIVVA má v čele zpěvačku, jejíž sebeprezentaci zajišťuje digitální avatar. Tvoří od roku 2020, kdy u labelu Bad Names vyšlo debutové EP Easy. Po úspěšné AV show na festivalu Lunchmeat a tour po Evropě NIVVA zvolnila, tříleté mlčení přerušil až singlový banger Sirens. Ten je součástí debutového alba Hideout, na němž se opět podílel producent Aid Kid, jakožto člen kapely. Poslechněte si, jak zní, v exkluzivní premiéře!

Album Hideout nejen zkoumá složitý svět lidského vnímání, ale také nahlíží do nitra umělé inteligence. Napříč osmi nezaměnitelnými tracky reflektuje akcelerující vývoj moderních technologii a odhaluje pokušení i nebezpečí, která skýtají. Na cestě je také videoklip vytvořený pomocí Unreal Engine 5 ve spolupráci s režisérkou Jay Walker, kameramankou Annou Smoroňovou a americkou společností Impossible Objects.

Na Hideout se mísí zvukové experimenty s popovým songwritingem, ke slyšení jsou tu klubové beaty, orchestrální aranže i třeba noise a ambient či abstraktní koláže živých nástrojů. NIVVA ale není jen hudební projekt – technologii spojuje s uměním. Skrze perspektivu 3D avatara s vlastním vědomím nás vtahuje do záhadného světa, který nejlépe strávíte naživo s doprovodnými vizuály.

NIVVA - Sirens (přebal)

O tom se budete moct přesvědčit sami v sobotu 25. listopadu ve smíchovské MeetFactory, kde zpěvačka, songwriterka a 3D grafička NIVVA spolu se svými hosty album pokřtí. Večerem ji doprovodí Aid Kid, FVLCRVM a dné. Dále pak s deskou Hideout vystoupí 28. listopadu v brněnském Kabinetu múz, 30. listopadu ve Skopje v Makedonii nebo 7. prosince v Berlíně.

Album Hideout, které oficiálně vychází o půlnoci ze soboty na neděli, si nyní můžete s předstihem pustit v exkluzivním streamu Radia Wave!

autor: Filip Černý
Spustit audio

Více z pořadu

Mohlo by vás zajímat

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.