Najděte Nebeský klid v exkluzivní premiéře nového alba Zrní

Čtyři Honzové a Ondřej tento pátek vydávají již svou šestou řadovku, kterou si již nyní můžete celou poslechnout na Radiu Wave!

„Na týhle desce jsem chtěl psát přímočaře. Nevopisovat to a nepoetizovat. Vyjádřit jasnej postoj. Nijak jsem to neplánoval, prostě to přišlo a já jen pozoroval, jak další a další text je o aktuálním dění, o ekologii, politice, společnosti. Jsou tam i texty osobní a lyrický, ale těch ‚angažovanejch‘ je na desce víc než na deskách minulejch,“ říká o novince Nebeský klid Jan Unger, frontman kapely.

Album, na kterém hostuje například i Lenka Dusilová, si do producentské péče vzali Ondřej Ježek ze studia Jámor a Jonatán Pastirčák aka Pjoni, který spolupracoval například i na Katarziině Antigoně.

Svébytná poetika Zrní zůstává taková, jakou ji známe z předešlých desek. Na nebeském klidu ale hraje prim jejich hravost, práce s elektronikou i originální skladatelsko-producentský přístup, v němž stírají hranice žánrů.

„Po dlouhý době jsem slyšel Sgt. Peppera. Pouštěl jsem ho svejm malejm klukům, aby věděli, jak zněj Beatles, a u toho mě překvapilo, jak jsou ty písničky krátký. Zněj jako velký skladby, každá s úplně speciální atmosférou, ale přitom maj často míň než tři minuty. A to bylo moje hlavní předsevzetí pro tuhle desku. Zkracovat víc, než jsem zvyklej,“ vysvětluje Unger „popovou“ stopáž většiny materiálu.

Nebeský klid, který vychází 6. března, si můžete již nyní poslechnout v exkluzivním streamu na Radiu Wave!