Nálepky retro se chceme zbavit. Jakou budoucnost si předpovídají vítězové Startéru Méta Monde?

5. květen 2021

Jakub a Roman spolu prostě chtěli něco rozjet, třeba si otevřít bar. Nakonec spojili síly v kapele. Na to, jak náhodně jejich historie zní, je první společný projekt dost úspěšný. Vždyť jsou to aktuální vítězové Startéru!

„No, minimálně pro vás je to skvělý,“ prohlásil lakonicky Kuba Kaifosz ohledně vítězství Méta Monde, načež se sladké duo z Bibione zařeklo, že už do Radia Wave nikdy nezavítá. A pak začala show. Jakub s Romanem pouštěli Hot Chip i Gorillaz, Jonáš si povídal víceméně sám pro sebe a o sobě. A občas došlo i na nějaké informace o kapele, která si s přehledem pohlídala vítězství v hitparádě neobjevených. 

Jak se ke Startéru vlastně dostali? Díky kapele Good Times Only! S těmi totiž Méta Monde sdílí zkušebnu. I Jakub s Romanem tedy zkusili štěstí, naši kritiku brali spíš s nadsázkou, i když moc nevěřili, že to dotáhnou až do finále. Kam míří dál? Rádi by se podle svých slov zbavili nálepky „retrowave“. Tuhle estetiku už prý mají za sebou.

Loni vydali debutovou desku, teď se prý raději zaměří na singly. Kam se v nich posunou? Jak moc se změní jejich vítězný zvuk s novým producentem? A s kým natočí klip?

Poslechněte si rozhovor s Méta Monde, aktuálními vítězi hitparády Startér. A možná se dozvíte i peprné okamžiky z krátké a nevýznamné hudební kariéry Jonáše a jeho gymnaziální kapely Tratoliště!

autoři: Jonáš Zbořil , Jakub Kaifosz
Spustit audio

Související